Kolik se toho o mně dozvědí lidé, kteří do mě budou investovat?

Investoři uvidí informace o vaší půjčce, které jim pomohou se rozhodnout, zda do příběhu zainvestují, či nikoli. Před investory vystupujete zcela anonymně. Investora znáte pouze pod přezdívkou, on vás pod číslem klienta. Kromě tohoto údaje o vás investoři vědí to, co sami napíšete. Ideálně prozraďte, na co nebo proč si chcete půjčit.

Co vše investoři uvidí?

1. Informace o půjčce

Výše půjčky, úrok, délka splácení, výše měsíční splátky a počet lidí, kteří se vás už rozhodli podpořit, to jsou základní informace, které jsou u vaší půjčky vidět.

2. Za jaký úrok jste si půjčili

Veškeré informace o vás nám pomáhají pro určení příslušné úrokové sazby, kterou stanovujeme na základě odborně sestaveného výpočtu. Úroková sazba investorovi napoví, jak velké je podle našeho kvalifikovaného odhadu riziko se splácením úvěru.

3. Ověření příjmu

Při půjčování sdělujete Zonky své měsíční příjmy. My je ověříme a půjčku na Tržišti investorům označíme, aby měli větší jistotu. Výši vašich příjmů nikdy nikomu nesdělujeme.

4. Ověření v registrech

V registrech si bankovní i nebankovní instituce vyměňují informace o tom, jak jejich klienti splácejí své závazky. Je to další z důležitých informací, které nám a investorům pomáhají při rozhodování.

6. Pojištění schopnosti splácet

K vaší půjčce si můžete sjednat také Zonky záchrannou vestu, tedy pojištění schopnosti splácet. V případě nečekané události vám pojištění pomůže se splátkami, abyste se zbytečně nedostali do prodlení. I to je pro investory větší jistota, že o své peníze nepřijdou.

Pomohla vám tato odpověď?

Poradna

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2022 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013