dnes, 31. ledna 2018

11 typů aut, které charakterizují lidi kolem nás – I. díl

Dominik Landsman

Každý máme, co se aut týče, jiné nároky i požadavky. Někdo chce, aby jeho auto „málo žralo“, jiný zase aby mělo veliký výkon a jiný zase chce, aby bylo jeho auto modré. Inu, proti gustu žádný dišputát, jak se říká.

Možná si to neuvědomujete, ale to, jaké máte auto, o vás hodně vypovídá. Pojďme se nyní společně prohrabat ve všech těch stereotypech a povězme si něco o tom, co o lidech prozradí jejich auto. Nebo dost možná neprozradí, ale všichni si to o nich automaticky myslí.

  1. Nadupané a luxusní Audi

Vážený podnikatel, který svým autem hodlá vykřičet do světa, že má děsně moc peněz. Rád se povyšuje nad druhé, netřídí odpad, jeho partnerka je o třicet let mladší, má silikonová ňadra a má rovněž o 30 bodů nižší IQ než on, potažmo nižší než samotné auto.

Majitel nadupaného a luxusního Audi rád parkuje na místě vyhrazené pro tělesně postižené a ve volném čase znečišťuje ovzduší. Po smrti půjde do peklíčka.

S tímhle autem ukážete, že na to prostě máte.

  1. Nablýskaný sporťák

Majitel tohoto vozu má malý penis, což hodlá vykřičet do světa tím, že bude ve tři ráno na silnici v obytné čtvrti túrovat motor, co to dá, aby o jeho hendikepu věděli úplně všichni.

Nablýskaným sporťákem si jeho majitel kompenzuje svou tělesnou nedokonalost a je tak šťastný. Nezaslouží si naše opovržení, nýbrž lítost. Pokud potkáte majitele nablýskaného sporťáku, pohlaďte ho po vlasech a řekněte mu, že to bude dobré.

Co za šílenosti si můžete do svého miláčka pořídit? 

  1. Hybridní auto

Majitel hybridního auta je snílek, který zachraňuje planetu. Nejí maso, rád se nechává řetězem přivázat ke stromu, který chtějí dřevorubci pokácet a ve volném čase vyrábí náramky z korálků.

Majitelé hybridních aut se rádi shlukují do skupin, kde hrají na bubínky a zanedbávají osobní hygienu.

Majitel hybridního vozu je tak trochu záchranář.

  1. Škoda Citigo

Majitelka tohoto vozu je matka, které nedávno skončila mateřská dovolená, ale ještě si nenašla práci. Je tak doma. Když jsou děti ve školce nebo ve škole, pere, vaří, uklízí a chodí na nákupy. Její manža, aby chuděra ženská nemusela chodit na nákupy pěšky, ji toto auto koupil na lízačku.

Přečtěte si další článek od Dominika Landsmana!

  1. Traktor

Majitel tohoto vozu se živí jako zemědělec a mezi jeho záliby patří vytvářet na silnici prostřednictvím svého vozu kolony.

Majitel traktoru dokáže podojit průměrnou krávu do padesáti vteřin a do kostela chodí v montérkách.

Znáte ten pocit, když potkáte traktor na silnici?

  1. Fiat z bazaru

Majitel tohoto auta je student vysoké školy, který dostal toto žihadlo od otce k maturitě. Auto má nalítáno dvě stě tisíc kilometrů a z nějakého důvodu stále ještě jezdí.

Většinu času ale auto stojí na parkovišti, jelikož majitel vozu nemá peníze na benzín. On nemá ani peníze na jídlo. Musí zaplatit koleje, třikrát týdně v hospodě alkohol a sem tam nějaké ty cigarety. Na jídlo a benzín mu tak peníze nezbydou.

Už v neděli 4. února vyjde na Zonky Times pokračování typologie lidí podle aut. Nenechte si utéct druhý díl od Dominika Landsmana, autora oblíbeného Deníčku moderního fotra.

 

Sdílet článek