včera, 4. února 2018

11 typů aut, které charakterizují lidi kolem nás – II. díl

Dominik Landsman

Auto, kterým přijedete na schůzku, nebo třeba první den do práce o vás může prozradit víc než si myslíte. Především díky tomu, že většina z nás má už v hlavě zakořeněné předsudky. Se sporťákem jezdí jen frajeři, kteří si chtějí něco dokázat. Nebo ne?

První díl článku „11 typů aut, které charakterizují lidi kolem nás“ čtěte zde!

7. Škoda Fabia

Majitel vozu se smířil s tím, že bude na věky v nižší střední třídě. Pozbyl veškeré své sny a ambice a je smířen s tím, že lépe už bylo.

Jediná jeho radost ze života je lahváč večer u televize u fotbalu. Jede v režimu zabezpečit rodinu, dostat děti z domu a pak v klidu zemřít.

8. Lada

Majiteli vozu ještě nikdo neřekl, že je už rok 2017. Řidič Lady tuto hýčká ve své garáži na vesnici a vyjíždí ji vyvětrat jenom o víkendu, když jede s manželkou do města na veliký nákup. Řidiči Lady řídí svůj vůz výhradně s nasazenou čepicí, či rádiovkou.

V kufru Lady běžně nacházíme lopatu, krumpáč, hnojivo a nebo nové sazeničky.

Stará dobrá Lada vás skvěle přepraví na chatu za městem.

9. Volkswagen Golf ve vínové barvě

Majitelka tohoto vozu to už pomalu vzdává. Je jí přes čtyřicet a je pořád single. Menopauza klepe na dveře a žádný muž, natož dítě není na obzoru.

Obklopuje se kamarádkami, které to v životě rovněž nemají jednoduché a spolu jezdí Golfem na diskotéky, kde se z posledních sil snaží klofnout nějakého zoufalce, který si nemůže vybírat.

10. Robustní SUV

Majitel je rodinný typ, kdy automobil podřídil rodině. Je poměrně bohatý, ale zatím si nepotřebuje nic dokazovat předraženou Audi nebo dokonce sporťákem.

Jelikož je u něho rodina na prvním místě, tak až bude mít krizi středního věku, koupí si motorku, na které se zabije.

Majitelé SUV jsou vyloženě rodinné typy.

11. Ford Mondeo

Majitel vozu bydlí sám v garsonce. Je mu čtyřicet, ale pořád věří tomu, že bude lépe. Je to věčný optimista, který se nenechá zlomit nepřízní osudu, jako je ztráta zaměstnání, závislost na hracích automatech nebo alkoholu. Za každých okolností vidí tu sklenici z půlky plnou.

Majitel vozu říká každému „šéfe“ a pokud někde ve městě potká své sousedy, tak je pozdraví a usměje se na ně.

Sdílet článek