včera, 5. ledna 2018

3 kouzelné tipy, které ušetří peníze na horách

Tereza Sládková

Blíží se čas zimních prázdnin a radovánek. Zároveň je to sranda, která něco stojí. Na čem můžete ušetřit a užít si to ještě více?

Zimní dovolenou na horách si většina Čechů nenechá ujít, i přesto, že ubere nějakou tu korunu z rodinného rozpočtu. Zahraniční hory lákají stále více českých lyžařů, ti jsou mnohem více věrní tuzemským horám. V kurzu jsou hlavně Krkonoše a Jizerské hory. Za hranice se jezdí do Rakouska, Itálie a Francie. Nejvíce lyžařů je na sjezdovkách v únoru, kdy mají děti prázdniny.

Hlavní radou nad zlato je na samotném začátku zvážit svou současnou finanční realitu. Není nic horšího než podcenit své finanční možnosti. Zonky vám rád poradí, jak si užít a přitom neztrácet peníze z kapsy.

Tip: Nejezděte na hory v hlavní sezóně.

Samozřejmě ne vždy se to podaří, ale zaručí to mnohem nižší ceny. Ušetřit můžete až 50 % třeba na ubytování. Na českých horách pak čtyřčlenná rodina místo 15 000 Kč za ubytování na týden zaplatí necelých 8 000 Kč. A to je úspora jako hrom.

Hlavní sezóna není všude stejná, proto se zkuste poohlédnout i v jiných zemích. Nejlepší jsou termíny v lednu, kdy ušetříte peníze z rodinného rozpočtu a zároveň budete skoro sami na svahu. Leden také zaručí ideální lyžařské podmínky.

I v lyžařské sezóně se dá ušetřit.

Tip: Najděte si ubytování vzdálenější od hlavního střediska.

Nejenže budete mít krásný klid, ale navíc můžete ušetřit až 30 % za ubytování. A o to nám jde. Pokud máte strach, že peníze potom projezdíte v benzínu, tak nezapomeňte na skibusy. Stačí si jen zjistit, zda máte zastávku poblíž.

Například v oblíbené Peci pod Sněžkou přímo u svahu rodina zaplatí za týden skoro 20 000 Kč za ubytování. Pokud si ale trochu zjišťuje ceny, najde stejné ubytování kousek dále od svahu okolo 15 000 Kč.

Tip: Jezte vlastní potraviny.

Češi rádi jedí, to není žádná novinka. Na svahu projí rodina minimálně 1 000 Kč za den, a to si ani nedopřeje nějaké velké dobroty. Samozřejmě k dovolené patří i degustace místní kuchyně, ale rozhodně ji není třeba jíst od rána až do večera. Vlastní svačinky mohou rodině ušetřit až 80 %. Pití, houska se sýrem a šunkou, zelenina a nějaká ta sladkost totiž vyjdou na 200 Kč pro všechny. Večeři si pak můžeme udělat podle libosti.

Pokud chcete i vy letos vykročit tou správnou a hlavně úspornou nohou, zkuste to s námi na Zonky. My totiž máme radost, když vám ušetříme nějakou tu korunu. A to nejen na horách, ale třeba i při refinancování.

 

Sdílet článek