17. prosince 2019

4 způsoby, jak chytře utratit pětistovku

Lukáš Zelený

Během přečtení nadpisu vás napadl minimálně jeden skvělý způsob, za co utratit pětistovku. Není však správné dělat věci bez rozmyslu, proto pro vás máme čtyři tipy, při kterých určitě neprohloupíte.

Pokuta levnější nebude

Každý jel někdy na černo, a ačkoliv je spousta způsobů, jak revizora obelstít, pravděpodobně vás už někdy chytil. Pětistovka většinou na pokutu nestačí, ale v Praze jsou na magistrátu tak hodní, že když slíbíte, že to v následujícím roce už neuděláte – koupíte si roční kupon za 3 650 korun – platíte pokutu jen 400 korun. Stovka vám ještě zbude.

Výlet do Drážďan

Drážďany jsou kousek od českých hranic, mají silný příběh a najdete v nich plno muzeí, galerií a spoustu nádherných památek. Navíc se v Drážďanech každoročně konají jedny z největších vánočních trhů v Evropě. Za 500 korun si můžete koupit lístek do autobusu a vychutnat si na vánočních trzích svařák. Jen je lepší umět dobře německy, protože jízdenka je jednosměrná.

Za 500 korun si můžete koupit lístek do autobusu

Vyrazte si do kina

Způsob, jak jednoduše potěšíte partnerku. Pokud však koupíte lístek i pro sebe – což se očekává – ocitnete se před složitým rozhodováním. Coca-Cola, nebo popcorn? Na obojí vám peníze stačit nebudou.

Půjčte lidem

Nikdy nepůjčujte nikomu na ulici, protože nemůžete jen tak někomu věřit. Na Zonky za vás vybíráme lidi, kterým půjčit můžete. S důvěrou a klidem. A ještě na tom vyděláte.

Sdílet článek