včera, 20. června 2018

5 důvodů, proč investovat přes P2P

Kamila Ondráčková

Na burzu se necítíte a podílové fondy vás nelákají. O spořicím účtu se nedá mluvit jako o investičním nástroji a v současnosti už vůbec ne jako o něčem, co dokáže zhodnotit peníze. Co teď? Kam uložit své úspory tak, aby nezahálely? Investice přes P2P představují ideální řešení. Tady máte hned pět důvodů.

P2P platformy, to nejsou jenom půjčky – na druhé straně stojí samozřejmě investoři. Pokud tedy máte nějaké ty koruny navíc a nechcete je nechat ležet ladem na běžném účtu, rozmnožte je touto cestou.

1) Vyšší zhodnocení

P2P platformy přímo spojují věřitele s dlužníky prostřednictvím internetového systému. Investorům přitom nabízejí vyšší výnos (a dlužníkům nižší úrok než v bance). Úrok, který získáte, se odvíjí od míry rizika. Samozřejmě čím větší riziko, tím vyšší výnos. Vhodné je investice rozdělit do více cílů. Většina investorů tak půjčuje po menších částkách, a to do 1 000 korun.

2) Nižší riziko: víte, do koho investujete

Zonky předem samozřejmě prověřuje lidi, kteří si chtějí půjčit – jde o významnou eliminaci rizika pro investory. Výsledkem je vlastně zprostředkování úrokového čísla a tím i označení rizikovosti investice.

,,P2P versus banky “ ⇒

Čtěte také: ,,P2P versus banky aneb 5 rozdílů mezi půjčkou od lidí a v bance“

3) Magická hranice bezpečného investování

Na Zonky jsme pro vás dokonce vypočítali hranici tzv. bezpečného investování. Je to rovných 122 jednotlivých investic. Ve chvíli, kdy na Zonky dosáhnete této hranice, budete statisticky dosahovat nejvyššího možného investičního výnosu se stejným množstvím celkových financí.

4) Zajímavé portfolio a prostě dobrý pocit

Peer-to-peer znamená v překladu rovný s rovným a podle tohoto principu Zonky funguje. Na jedné straně je to někdo, kdo si potřebuje půjčit na důležitou věc – třeba nové rodinné auto či splnění podnikatelského snu o vybudování kavárny, kde se podává ta nejvoňavější káva ve městě. Na straně druhé jste to vy, kteří chcete investovat, a právě kvůli konkrétním účelům půjčky vás může hřát dobrý pocit, že jste někomu pomohli.

5) Je to zábava aneb investice s příběhem

Když použijeme otřepané klišé, stojí za každou vaší jednotlivou investicí skutečný člověk, jeho osobní příběh. Tuto přidanou hodnotu vám jiný způsob zhodnocování peněz těžko nabídne. To lze jen tehdy, když lidé půjčují lidem…

Sdílet článek