20. září 2019

Bezpečnostní tipy pro klienty Zonky

Lukáš Zelený

U nás je vaše bezpečí na prvním místě. Fungujeme pod dohledem České národní banky, a proto si můžete být jisti, že jsou vaše doklady a všechny osobní údaje chráněny stejně jako u ČNB. Kromě naší ochrany je tady však několik bodů, kterými zabezpečení svého účtu můžete ovlivnit i vy.

1. Vaše přihlašovací údaje jsou jen Vaše a je potřeba je náležitě chránit a uchovávat. Nikdo je po Vás nemůže chtít a Vy je taky nikomu neříkejte. My na Zonky se Vás taky nikdy nebudeme ptát.

Jak to na Zonky funguje?

2. Účet s nikým nesdílejte. Doma i v práci mějte svůj účet pod kontrolou. Vyhnete se tak nepříjemným situacím. Každý má mít svůj vlastní účet na Zonky.

Nikdy se na Zonky nepřihlašujte z cizího zařízení.
Nikdy se na Zonky nepřihlašujte z cizího zařízení.

3. Přihlašujte se jen na originální stránce či v originální aplikaci. Nevyužívejte odkazů v e-mailech pro přihlášení na Zonky stránky, mohou být podstrčeny nebo jinak pozměněny.

4. Na Zonky se nikdy nepřihlašujte na cizím nebo neznámém zařízení (např. u kamaráda, příbuzného, v internetové kavárně, v knihovně). Zařízení může mít v sobě nebezpečný program, který získá Vaše přihlašovací údaje a následně je může zneužít.

5. Všechna svá zařízení pravidelně aktualizujte. Pravidelně aktualizujte svůj operační systém i internetový prohlížeč. Aplikaci instalujte jen z oficiálních zdrojů a vyhněte se všem aplikacím a programům pochybného původu. I my neustále pracujeme na zlepšení Vaší ochrany. Využívejte antivirový program.

6. Podezření na nekalou aktivitu nahlaste. Pokud si nejste jisti, nebojte se zeptat. Jsme tady pro Vás a raději budeme řešit stokrát planý poplach než jeden průšvih. Situaci nepodceňujte. Napište, zavolejte, využijte formulář k oznámení mimořádné události ohledně investorského účtu.

Dodržováním těchto pravidel se ujistíte, že váš účet zůstane v bezpečí.
Dodržováním těchto pravidel se ujistíte, že váš účet zůstane v bezpečí.

7. Nepoužívejte stejné heslo pro Zonky a jiné služby. Uživatelé často používají stejné heslo pro různé služby a při odcizení hesla se útočník dostane ke všem účtům. Buďte chytřejší a vytvořte si heslo jen pro Zonky. Místo krátkého hesla „Zonky999“ zkuste třeba větu, např. „NaZonkyPujcujiLideLidem741“.

8. Pravidelně kontrolujte historii návštěv a přihlášení. Ve svém profilu na Zonky můžete kontrolovat historii přihlášení i historii transakcí. Neponechejte nic náhodě, raději se mrkněte a cokoliv podezřelého nám nahlaste

Chci nezávaznou nabídku
Sdílet článek