9. října 2017

Češi chtějí na Zonky šetřit. Potřebují ale i auto nebo kuchyň

Gabriela Krčálová

Zonky je mezi lidmi stále víc v kurzu. Počet nových půjček neustále roste, jen v září si lidé na Zonky půjčili téměř 200 milionů korun. Nejčastěji utíkali od drahých půjček bank, zájem je ale i o rekonstrukci bydlení nebo nové čtyřkolové „miláčky“.

Text: Gabriela Krčálová

Je to jasné. Lidé už pochopili, že peníze si nemusejí půjčovat jen od bank nebo příbuzných. Na Zonky je takových tetiček a strýčků na 14 tisíc. Jsou to investoři, kteří každý měsíc půjčí lidem desítky milionů korun. Ty se ale na účtech moc neohřejí a zpravidla míří zase dál, aby lidem dopomohly k vysněným i potřebným věcem.

Nejčastěji chcete ušetřit

Nejvíc lidí na Zonky přichází, aby ušetřili – peníze od lidí použijí na refinancování stávajících půjček. Dostanou lepší úrok nebo si sníží splátky, aby lépe vycházeli s rozpočtem. Takových lidí je víc než třetina.

Zájem je také tradičně o nové auto. Vozy pořád stárnou a je třeba je obměňovat. Ať už kvůli bezpečnosti, nebo většímu pohodlí a požitku z jízdy. Na nové auto si půjčil skoro každý čtvrtý. Přibližně stejně lidí se rozhodlo investovat do domácnosti. Hodně žádané jsou rekonstrukce koupelen a kuchyní. Však je také většina z nás nejvíc používá a není nad pohodu v čistém domově.

Velmi časté jsou na Zonky půjčky na účel auto-moto.

Tomu odpovídají i cílové částky. Nejvíce lidí chce zpravidla částku okolo sta tisíc korun. Za to už se dá poopravit byt či koupit pěkné zánovní auto. A ještě o něco lepší za dvě stě nebo tři sta tisíc, o které si lidé také často říkají. Na Zonky ale nabízíme i daleko větší obnosy. Půjčit si můžete až půl milionu korun.

A na jak dlouho to vidíte?

Jak dlouho lidé nejčastěji splácejí? Liší se samozřejmě případ od případu. Každý preferuje něco jiného, nejčastěji ale volíte delší dobu splácení. Třetina lidí zvolila 84 měsíců. Je vidět, že si lidé raději zvolí delší dobu splácení s klidem než vyšší částky a možné nervy.

Na Zonky to ale neznamená, že musíte ve finále platit celých sedm let. Každý může posílat o něco víc a výslednou dobu splácení si tak zkrátit. Zdarma je i předčasné splacení celé půjčky. O nejkratší možné termíny v podobě šesti měsíců moc zájem není. Zvolilo si je jen jediné procento lidí, kteří si na Zonky půjčili. Větší zájem je pak o dobu splácení od dvou let výš.

Nejvíc si na Zonky půjčilo Pražanů

A zajímavé je i to, odkud jednotliví lidé jsou. Úplně nejvíc si na Zonky půjčilo Pražanů, a to přes čtrnáct procent. Však také v Praze žije nejvíc lidí. Podobný zájem je i ve středních Čechách a Moravskoslezském kraji v čele s Ostravou.

A co vy? Toužíte také po novém autě, kuchyni nebo snad penězích na studium? Půjčit od lidí u nás na Zonky si můžete třeba teď hned. Stačí pár kliknutí tady na internetu nebo zavolat někomu z naší milé zákaznické linky zdarma na 800 449 999.

Sdílet článek