7. února 2018

České ručičky mění recyklované dřevo v shisha bar

Tereza Sládková

Šíša, vodárna, farec, vodnice nebo také nargila a hookah. To vše jsou názvy pro jediné – vodní dýmky. Ty vám nově servíruje v Plzni Jakub Zmeškal – kluk s nevšedním nápadem a vlastním snem.

Kdy a jak vznikl nápad zřídit Shisha & koktejl bar?

Nápad na tento typ podniku jsem plánoval společně s kamarádem už v roce 2013. Tenkrát ale na realizaci nebyl čas ani potřebné finance. Proto jsme nakonec celý projekt odložili na dobu, kdy na to bude vše potřebné. Tedy na teď. Z důvodu školního vytížení kamaráda jsem celý projekt rozjel sám.

Úplnou náhodou jsem se ale v Plzni dostal do kontaktu s lidmi, kteří mají několikaleté zkušenosti s vodními dýmkami a fungováním baru, a tak jsme se dali dohromady.

V celém projektu mi výrazně pomáhají. Ve finále jsme tři s tím, že celý bar je prakticky můj a dva kamarádi jsou zároveň první zaměstnanci, kteří budou za barem.

Ve třech je rozhodování složitější. Shodnete se se svými společníky na všem?

Celý koncept jsem měl v hlavě už dlouhou dobu. V momentě, kdy jsem se spojil s novými společníky, byl již celý design a koncept baru hotový. Závěrem jsme tedy řešili pouze nápojový lístek a vodní dýmky. Nicméně ve všem jsme se vždy shodli.

Vím, že pocházíš z Chomutova. Nechtěl jsi otevřít bar spíše na severu Čech?

I v Chomutově jsem měl v plánu shisha bar otevřít, ale po střední škole jsem odjel do Plzně studovat vysokou školu. Časem jsem veškeré své pracovní zakázky přetáhl do Plzně. V současné době řeším zakázky zadané přímo od města. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl v Plzni zůstat a zároveň tu otevřít i shisha bar. V neposlední řadě k tomu také přispěla nabídka na odkup již fungujícího baru ve výhodné lokalitě centra Plzně, který se shodou okolností nachází ve stejné ulici, kde bydlím, na Americké.

Většinu věcí v baru si vytváříš vlastníma rukama. Co tě k tomu vede?

Rekonstrukce svépomocí jsem zvolil určitě z důvodu větší úspory financí. Také v tom ale hraje roli fakt, že jsem veliký perfekcionista a většinou platí, že co si neudělám sám, se mi zdá nedokonalé. Zároveň mám bohaté zkušenosti jak z oblasti stavebnictví a práce se dřevem, tak s mikroelektronikou a nízkonapěťovou elektrikou, ve které mám složenou státní elektrovyhlášku. Ve výsledku se však, z důvodu celého designu ze dřeva, cena vyšplhala na mnohem větší částku, než kdybych vše jenom nakoupil.

Baví vás zajímavé projekty a lidské příběhy? Přečtěte si další rozhovory!

Na co bys nalákal hosty do svého baru? Čím je výjimečný?

Už na první pohled to je design. Celý interiér je z přírodního recyklovaného dřeva, kde se každičký kus ohobloval, vybrousil a nalakoval. Nemám rád novodobý styl stavění nábytku z palet. To byl jeden z netradičních způsobů designu. Když se ale dnes podíváte, tak je skoro každý shisha bar postavený z palet. Je to odfláknuté a je to špatně.

Nám trvala celá výroba tři měsíce a na první pohled lze poznat, že je vše dělané ručně.

Prkno po prkně. Lidé si toho všímají a zatím jsem slyšel jen pozitivní reakce. Další věcí, která u nás bude jiná, jsou drinky přímo mého vlastního složení, které budou, i mimo klasické drinky, také připravovány a servírovány honosným způsobem. Další odlišnou věcí je příprava vodní dýmky. Máme vlastní kombinace vhodně zvolených tabáků, aby výsledek sedl vždy přesně chuti a přání zákazníka. Mimo to všechno plánujeme plno dalších inovací a nápadů. Ty bych ještě nerad zveřejňoval z důvodu překvapení… Promo máme také trochu odlišné.

Zdroj: Facebook Invence – Luxury Lounge & Shisha Bar

Máš v rukávu schovaný ještě nějaký další trumf, kterým nalákáš hosty?

Čtenáře bych rád pozval na vodní dýmku, případně degustaci vodních dýmek (pro začátečníky). Bude probíhat jednou za čas a bude se degustovat několik různých tabáků. Zároveň bych tímto i rád pozval všechny investory mého projektu.

Mám vytištěný seznam všech investorů, a když řeknou své investorské jméno a částku, kterou zainvestovali (pro ověření), dostanou slevu na celou objednávku.

Těším se na všechny.

Zmiňuješ investory. Jak moc tvůj příběh ovlivnila služba Zonky?

Jak jsem zmiňoval, byla třeba finanční injekce z důvodů větších neplánovaných investic. Musel jsem tedy sáhnout po menším úvěru, a tak přišlo na řadu Zonky. Líbí se mi jeho osobní přístup. Bankovní program je pro mě trochu mimo realitu.

A co výhled do budoucna, máš v plánu rozšířit bar do dalších měst?

Už teď mám v plánu další shisha bar stejného konceptu, akorát v jiném městě, takže uvidíme, jak zapůsobí tento první. Věnuji se podnikání již několik let a mimo tento bar mám ještě zaměstnání a vedlejší podnikatelské a obchodní činnosti. Bar je tedy pouze dalším rozšířením mého obchodního portfolia. Mám v plánu ještě pár projektů, vše chce však svůj čas.

Pokud i vaše ručičky touží proměnit sny v realitu, tak neváhejte a kontaktujte nás na Zonky. Zde si nezávazně můžete vyplnit poptávku a uvidíte. Třeba jde jen o to, rozhoupat z místa.

Sdílet článek