12. října 2018

Díky půjčkám mezi lidmi vznikla kniha podnikatelských příběhů

Gabriela Krčálová

V září se na pultech v knihkupectvích objevila naše první kniha inspirativních příběhů podnikatelů. Právě tito podnikatelé se obrátili na Zonky a půjčili si na rozvoj svých projektů. Kniha ,,Od nápadu k úspěchu – 24 příběhů, jak začít podnikat v Česku” je souborem 24 rozhovorů a praktickým rádcem pro ty, kteří chtějí s podnikáním teprve začít.

Kniha by nevznikla bez lidí, kteří do půjček investovali své peníze a pomohli tak k realizaci podnikatelských snů. Skuteční lidé v ní předávají své rady a hovoří o svých začátcích v podnikání. Všichni tito lidé se hrdě zapojili do projektu Planeta Zonky.

Mezi hrdiny knihy popisující své začátky je třeba Radek, který v Brně nabízí neotřelé ubytování v tematických pokojích: ,,Na začátku stál problém. Byl jsem student a jako každý jsem řešil peníze. Bydlel jsem v centru Brna v krásném bytu. Nechtěl jsem se stěhovat, a tak jsem začal hledat možnosti, jak vše zvládnout. Kamarád, který bydlel naproti, se odstěhoval. Jeho pokoj jsem měl v úmyslu pronajímat přes Airbnb. Zároveň jsem věděl, že tomu chci dát něco víc, než jen ubytování pro cizince.”

Valeriya, další hrdinka a zákaznice Zonky, měla jasno už od malička. Milovnice umění podporuje mladé a talentované umělce v jejich rozvoji, a proto založila ateliér Art Generace. I jí k tomu pomohli investoři na Zonky: ,,Vždy jsem chtěla jen svůj ateliér nebo galerii a šla tvrdě za tímto snem. Neříkám, že to šlo vždy jako po másle, to fakt ne, ale nějaký vnitřní hlas mě vždy vedl tou správnou cestou kupředu. Tedy jsem tak nějak vždy věděla, jaký má být ten můj další krok. No a takto jsem krůček po krůčku došla až sem do Art Generace.”

Rozhovory jsou doplněné o části, které radí, jak si sestavit podnikatelský plán, držet se v podnikání v mezích zákona, jak být co nejvíc vidět a využít reklamu nebo co s vydělanými penězi. Investoři, kteří tyto projekty podpořili, doplnili knihu o vzkazy podnikatelům. Kniha tak nabízí skvělou kombinaci praktických rad a tipů společně se skutečnými příklady ze života.

Knihu si můžete od 27. září zakoupit v knihkupectví Luxor, Kanzelsberger, Kosmas, Dobrovský, Knihcentrum a dalších, ale také v internetových obchodech. Nechte se inspirovat těmi, kteří přestali snít a vzali život do vlastních rukou.

Sdílet článek