včera, 17. července 2019

Flákačům vstup zakázán

Tereza Sládková

Do fotbalového týmu Slavoj Butovice U20 důkladně vybírají nové hráče. Jak říká Matěj Kozub, hráč týmu, musí ho napřed posoudit. A to nejen jeho hráčské dovednosti, ale i oddanost a smysl pro humor.

Matěji, moc mě zajímá, jak u vás takové posouzení nového hráče vypadá. Působí to totiž jako poměrně náročná prověrka.

To je dobře, že to tak působí. (smích) Nové hráče nepřijímáme skutečně jen tak. Stát se novým hráčem Slavoje vyžaduje účast na tréninku, kde ho prakticky „zhodnotíme“ a usoudíme, jestli to náhodou nebude flákač. Ještě se nám ale nestalo, že bychom na nějakého takového flákače narazili. (smích) Každý z nás má v sobě obrovskou lásku k fotbalu a to nás spojuje. Bez ní to totiž rozhodně nejde. Není nic horšího než se do hraní nutit. A to tedy také hledáme v každém hráči.

Hráči si rádi užívají společných zážitků, ať už na hřišti, nebo v hospodě.
Hráči si rádi užívají společných zážitků, ať už na hřišti, nebo v hospodě.

Vás všechny ale baví fotbal nejen aktivní, ale také ten pasivní u televize. Je to tak, že čerpáte od zkušenějších hráčů inspiraci?

Fotbal v televizi sleduje úplně každý člen našeho týmu. Pochybuji, že by někdo z nás dokázal vynechat zápas Ligy mistrů. Nepředstavitelné. (smích) Všechny zápasy se určitě snažíme sledovat i z jiného úhlu, tedy se snažíme od nich tak trošku něco okoukat. Hlavně náš trenér sleduje fotbalové taktiky Pepa Guardioly. Ne nadarmo se mu říká butovický Guardiola! (smích) Já to jinak mám moc rád. Jít jen tak na fotbal. Pro všechny z nás to totiž znamená hodit všechno za hlavu a jen si užívat ty krásné chvíle strávené s přáteli. Snažíme se prostě užívat si těch zážitků. Ať už na hřišti, nebo v hospodě.

Mezi nejsilnější stránky týmu patří jejich bojovnost a chuť se nikdy nevzdat.
Mezi nejsilnější stránky týmu patří jejich bojovnost a chuť se nikdy nevzdat.

Tak a teď mi prosím prozraď, co obdivuješ na týmu Slavoj Butovice U20 a s kým by si váš tým nejraději zahrál. Může to být skutečně kterýkoliv tým na světě.

Všechno. (smích) Na našem týmu obdivuji naši bojovnost a chuť se nikdy nevzdat. Opravdu si toho cením, že se na to kluci jen tak nevykašlou a makají do poslední vteřiny. Ale abych je jen nechválil, tak mě občas dokáže naštvat jejich docházka na tréninky a občas jejich touha udělat za každou cenu tu kličku. A kdybychom si mohli vybrat, proti komu budeme hrát, určitě by to byl slavný Real Madrid z dob, kdy za něj ještě hrával Cristiano Ronaldo. Ale myslím si, že by nás určitě převálcovali z technické stránky. Nemyslím. Vím. (smích)

Celý tým spojuje láska k fotbalu.
Celý tým spojuje láska k fotbalu.

Já si ale myslím, že v jedné věci byste je určitě převálcovali. A to jsou vaše nové dresy od Zonky.

Jo, to máš určitě pravdu. Za ty jsme moc rádi. Celkově nás Zonky a jejich projekt Zonky fandí lidem zaujal svým nápadem podporovat neznámé a začínající kluby. Je to výborný koncept, který má úžasný nápad. Byla to ta nejlepší věc, co náš klub mohla potkat, opravdu děkujeme a zveme vás na nějaký náš zápas.

Sdílet článek