10. září 2017

Informace mají cenu zlata. Buďte anonymní

Gabriela Krčálová

V dnešní době už nemají cenu jen peníze nebo nemovitosti, ale stále hodnotnější jsou i informace. A teď nemluvíme jen o tajných know-how velkých firem, ale o daleko běžnějších věcech jako je vaše adresa, telefonní číslo nebo email. To všechno se totiž dá dobře zpeněžit. Je proto třeba být obezřetný.

Text: Gabriela Krčálová

Tržiště na Zonky je něco jako velký obchod s penězi. Jsou na něm investoři, kteří se dívají nejen na výnos, ale i na jednotlivé příběhy a ty co je zaujmou, zafinancují. Jako na klasickém trhu je všechno rychlé, hektické a příběhy se na výsluní moc neohřejí.

Investoři ve virtuální burze půjček vidí kromě údajů o půjčce jen to, co sám uživatel chce. Takže třeba jen přezdívku (např. Karel221 nebo Veselý_Pašák). Tu však můžete doplnit o příběh. Není to povinné, ale některé investory nezajímají jen čísla. Někteří se zajímají i o důvod, proč chcete peníze půjčit a jak vám tím můžou pomoci. Lidé tak půjčují dalším lidem. Třeba na nové auto, vysněnou dovolenou nebo třeba plastiku nosu, na který se někdo roky mračil do zrcadla.

Investor i zájemce o půjčku vystupuje na tržišti pouze pod přezdívkou.

Informace se drží pod pokličkou

Vaše osobní údaje si Zonky nechává pro sebe a dává na ně pozor, jako by to byl nějaký drahokam. Zonky straží vaší identitu a nikdy informace zákazníků nikomu nedává. Takže žádný z investorů nezná adresu ani jméno člověka, kterému půjčil a nikdy tak nemůže zaklepat na jeho dveře. I kdyby chtěl jen zajít na kávu a přátelsky poklábosit. Anonymita je pro nás důležitá.

Zebří hlava nahrazuje skutečné obličeje zákazníků či investorů.

Možná jste si na sociálních sítích všimli série fotek, na kterých mají lidé místo hlavy zebry. Chtěli jsme upozornit na to, jak důležité je chránit si své osobní údaje. Postavy maskované malovanou zebrou, totiž skvěle odpovídají skutečnosti na tržišti. Investoři se tam dozvědí jen zlomek toho, co nejspíš máte na své sociální síti. A ruku na srdce, nastavujete si svědomitě soukromí třeba na Facebooku? Pokud ne, vaše statusy, nálady, ale i fotky z dovolené nebo veselé momentky může vidět prakticky kdokoli na světě. Na Zonky se vám nic podobného nestane.

Půjčování peněz se investorům na Zonky rychle zalíbilo a ti co nějakou korunu potřebují, pochopili, že se není čeho bát. I proto si lidi na Zonky půjčili už víc než miliardu korun. Je to rychlé a bezpečné. Stačí k tomu jen zvednout telefon nebo se připojit na naše stránky přes internet. A to s úrokem už od skvělých 3,99 %.

Sdílet článek