7. listopadu 2018

Investoři nejvíce půjčují na refinancování

Lukáš Zelený

Stejně jako v září i v říjnu byli investoři nejaktivnější v úterý. Největší zájem byl o příběhy na refinancování, naopak nejméně peněz investovali do cestovatelských příběhů.

Přes 13 000 investorů v září nenechalo své peníze zahálet a investovalo je do příběhů, které se objevily na tržišti. Nejaktivnější byli už tradičně investoři a investorky z hlavního města.

 

Během října se investorská komunita na Zonky rozrostla o více než 800 nových členů a jen těsně tak nepadnul rekord z minulého měsíce v počtu nových investorů.

Největší radost máme z toho, že stále více našich investorů rozšiřuje své portfolio. Dokonce už více než 5 tisíc z nich překročilo hranici 122 zainvestovaných příběhů, kterou doporučuje naše riskové oddělení.

Stejně jako v září bylo na tržišti nejrušněji v úterý. Tentokrát 16. října, kdy se investorská portfolia rozrostla o 927 participací.

Lidé si na Zonky nejčastěji půjčují na refinancování starých a nevýhodných půjček a investoři právě do těchto příběhů investují nejvíce. Hned za refinancováním lákají investory půjčky na domácnost a auto.

Sdílet článek