14. října 2019

Jak probíhá Android a iOS vývoj v Zonky?

Sylvie Rosová

O výhodách aplikace Zonky jste jistě už slyšeli. Nyní však máte jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí a poslechnout si přednášky, které pro vás připravili Radim Janda a Lukáš Gergel.

Konec října se v Zonky ponese v duchu vzdělávání, tentokrát to však nebude v oblasti financí. Doba se mění a online aktivita lidí se postupně přesouvá z počítačů na mobilní telefony. A právě proto jsme si pro vás připravili večer plný zajímavých informací z oblasti Android a iOS systémů. A na co se můžete těšit?

Co je Zonky?

Záhada Androidu

Jak vypadá aktuální Android vývoj v Zonky a jaké technologické změny chystáme? To vše a možná něco navíc se dozvíte v první přednášce, kterou pro vás bude mít Radim Janda. Podělí se také o jednu historku jak jedno nepatrně špatné umístění Firebase konfiguračního souboru způsobilo problém, který jsme řešili měsíc.

Radim se věnuje vývoji Android aplikací již od roku 2015, z toho déle jak rok působí v Zonky. Vystudoval ČVUT FIT, rád se i nadále vzdělává a zajímá se o nejnovější trendy Android technologie. 

Kouzlo iOS

Lukáš Gergel, náš iOS vývojář nám poví příběh jak je použití reaktivního programování ve flow-coordinatoru dobrý sluha ale zlý pán. Naše cesta od dobrého nápadu ke ztrátě kontroly nad aplikací.

Lukášova první mobilní aplikace běžela na WAP. Takhle dlouho už se kolem vývoje pro mobilní zařízení motá. Poslední roky se zaměřuje na vývoj kolem iOS.

Během akce pro vás budeme mít připravené malé občerstvení. Po přednáškách dáme prostor na diskuze a kdo bude mít zájem může s námi pokračovat v nedaleké hospodě. Stavte se ve čtvrtek 31.10. do kanceláří Zonky. Ukážeme vám jak to tu u nás vypadá.

Sdílet článek