3. října 2017

Jak si splnit svůj sen

Tereza Sládková

„Měj odvahu, aby hluk ostatních názorů nepřekřičel tvůj vlastní vnitřní hlas,“ řekl jeden z nejúspěšnějších podnikatelů na světě Steve Jobs. Každý ví, že dnešní doba je plná příležitostí, jak si vlastní život zpříjemnit a pořádně užít. Jsou všude kolem nás. Možná jich je až tolik, že se v nich občas ztrácíme. Důležité ale je, že je máme.

Proč jsou jen někteří z nás skutečně spokojení? Proč jen pár z nás vše, co je k dispozici, promění ve své splněné sny? „Žiji sen,“ jako by všichni úspěšní hlásali to samé a tím následovali Salvadora Dalího, který těmito slovy popsal svůj život.

Občas to vypadá, že naše okolí přesně ví, co chce, a jde si za tím. Přátelé odcházejí z korporátního světa, aby malovali své obrazy na plátno, další otevírají jógová studia po republice, spolužák ze střední zakoupí karavan a na rok jede objevovat krásy Evropy, soused mění slova v činy a svou vášeň ke koním uspokojí krásným rančem kousek za Prahou. Ti nejstatečnější si dokonce jedou plnit své sny na Bali, daleko do neznáma. Odvážlivci.

Jak to vidí úspěšní? Možná jsou to jen slova, ale pokud jsou podpořena i činy, nejsou prázdná. Jsou naopak inspirativní.

Rhonda Byrne

Představte si, že jste již úspěšní. Začněte se chovat, jako byste úspěšní již byli. Stanete se jimi.

Taková slova slyšíme ze všech stran. Obdivujeme je. V daný moment máme dokonce pocit, že i my bychom to také mohli dokázat. Probouzíme náš sen. Podíváme se na něj, usmějeme se, skoro se ho dotýkáme, tak moc je živý. Ale pak ho, z nějakého podivného důvodu, raději odložíme do nejnižšího šuplíku.

Nastartujte své plány, o kterých již dlouho sníte.

Albert Einstein

Představivost je vším. Je to ukázka blížících se životních krás.

I přes toto tvrzení moudrého a uznávaného muže umístí někteří své sny do šuplíku „nikdy“, jiní alespoň do toho „až“. Proč tomu tak je? Může za to strach. Někdy je převlečený a má mnoho podob. Máme jednoduše strach ze selhání. Nejde ani tak o selhání před námi samými, ale o selhání, které by mělo mít obecenstvo – naši rodinu, přátele, sousedy nebo spolupracovníky.

Dale Carnegie

Dělejte to, z čeho máte strach. A dělejte to opakovaně. To je nejrychlejší a nejjistější způsob, jak strach porazit.

Nemusíte jít hned zítra skočit tandem nebo plavat se žraloky, protože o tento strach úplně nejde. Jde o strach, který nás dělí od našeho snu, od našeho štěstí, a tedy i od našeho života. Náš sen je vlastně nástin naší možné budoucnosti.

Arthur C. Clark

Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.

Proto nečekejte návod, „jak na to“, od přátel, od úspěšných lidí, nečekejte, že ho naleznete v knihách, časopisech a na internetu. Hledejte ho v sobě, protože tam naleznete ten pravý návod na splněné sny šitý na míru právě vám. A začněte hned. Nastartovat svůj sen můžete na Zonky.

 
Sdílet článek