19. listopadu 2017

Jak si zjednodušit a ulehčit život

Tereza Sládková

Každá služba, která zjednoduší a ulehčí každodenní chod domácnosti, ušetří čas a zároveň i peníze, se vyplatí! Které služby to jsou?

Jan Neruda řekl: „Čas jsou prý peníze, ale peníze se nerovnají času. Bez peněz se dá ještě vždy mnoho udělat, bez času nic.“ Tato slova jako by si mnozí poskytovatelé služeb vzali k srdci a díky nim v poslední době vzniká mnoho služeb, které slouží k zjednodušení každodenního životního koloběhu. Chcete si také zjednodušit život?

Jako první bychom se rádi věnovali úklidu domácnosti. Zonky již radil ohledně robotických pomocníků, avšak některé věci v domácnosti zatím ani ty nejlepší roboty nezvládnou. Na tento okamžik si bude třeba ještě pár let počkat. Do té doby lze však využít některých jiných pomocníků.

Pozvat si paní na úklid není žádná novinka, ale rádi ji připomínáme, protože mnozí žijí v domnění, že je tato služba jen pro vyvolené. Zdaleka tomu tak není, jen je to otázka priorit. Úklid malého bytu o velikosti 2kk vyjde na 200–300 Kč. Samozřejmě záleží, jaké jsou požadavky. Paní na úklid lze sehnat přes různé agentury, avšak nejlepší cestou je doporučení přátel.

Dnes si můžete kromě paní na úklid objednat domů i osobního trenéra.

Pokud neradi žehlíte, pak můžete vyzkoušet wehateironing.cz. Jedná se o službu, která poskytuje nejen profesionální vyčištění a vyprání, ale také vyžehlení různého typu oděvů. Pro prádlo si přijedou až k vám domů a za 24 hodin vám opět zvoní u dveří s čistým a vyžehleným prádlem. Na vás pak zbude pouze založení prádla do skříně.

Pokud neradi stojíte v kolonách a přímo nesnášíte přeplněné obchody, bude se vám hodit služba DODO neboli doručení do ruky. Jedná se o službu kurýra a osobního asistenta v jednom. Ať potřebujete sehnat novou knihu Dana Browna, nebo vyzvednout kabát v čistírně, stačí kontaktovat DODO a oni vám to v horizontu několika hodin obstarají a doručí, kam si budete přát. Kontaktovat je můžete přes Facebook Messenger nebo SMS s instrukcemi či popisem produktu a během chvíle se vám ozvou s návrhem ceny.

Ztrácet čas v kolonách už tedy není třeba!

Ztrácet čas dojížděním do tělocvičny už také nemusíte. Služba osobního trenéra domů je v posledních letech velice oblíbená. I jógu lze praktikovat s instruktorem v pohodlí domova. Odpadne tak cesta do a z fitness centra, což jsou minuty, které večer jistě oceníte. Doporučovat konkrétního trenéra zde nebudeme, protože je velice důležité si ho nalézt nejen podle sympatií, ale také druhu cvičení.

Čas vám přibude, i když využijete dovozu potravin domů například přes rohlik.cz. Není to žádná veliká novina, ale šetří spousty času a mnohdy i peněz, protože nemusíte objíždět několik obchodů, abyste pořídili vše potřebné. Ušetříte tak nejen čas a peníze, ale určitě i benzín a své nervy.

Pokud chcete i vy šetřit nejen peníze, ale i čas – a mít ho více na sebe a své blízké –, využijte našich služeb na Zonky, protože i my vám rádi ulehčíme život.

 

Sdílet článek