29. března 2019

Měníme finanční trh

Lukáš Zelený

Neuplynulo ani čtyři roky a lidé si u nás půjčili už více než 6 miliard korun. Lákadlem byl vždy férový a osobní přístup a samozřejmě cena. Úroková sazba 3,99 % byla na trhu spotřebitelských úroků neobvyklá. Tento úrok dnes není minulostí, ale zůstává ve stínu nové nabídky – 2,99 %.

Zonky vzniklo, aby kultivovalo trh úvěrů a investic. „Vždy jsme nabízeli nejlevnější úvěr na trhu, a tak tomu bude i nadále. Půjdeme příkladem v tom, že lze nabízet půjčky s ještě nižším úrokem. Vždy samozřejmě s ohledem na kreditní riziko zákazníků, které je u nás na prvním místě,“ komentuje ředitel služby Pavel Novák.

Snižovat úrokovou sazbu můžeme díky technologiím. Zákazníci vyřídí půjčku kompletně online, a proto ušetří. Neplatíme totiž náklady na pobočky a tisíce zaměstnanců, a tak je nepromítáme do toho, kolik celkem zákazník přeplatí. Výsledkem jsou desítky tisíc zákazníků, kteří se rozhodli naši službu využít, a neplatit nic navíc.

Snižovat úrokovou sazbu můžeme díky technologiím. Zákazníci vyřídí půjčku kompletně online, a proto ušetří

Nabídku půjčky může zákazník dostat už do dvou minut od podání poptávky po půjčce a do pěti minut může mít peníze na účtu. K vyřízení půjčky stačí mobil nebo počítač.

„Fintech je mladé, ale dynamicky se rozvíjející odvětví. Přestože vzniklo teprve před několika lety, už nyní vidíme konkrétní příklady toho, jak usnadňuje a zlevňuje lidem život. Nové technologie ve financích se prosazují nejen u půjček, ale i v investicích, ve směně zahraničních měn, v platebním styku nebo pojišťovnictví,“ komentuje Dominik Stroukal, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen.

Přidáváme i další ratingy – 6,99 a 9,49 %. Důvod je jasný. Chceme se co nejvíce přiblížit našim zákazníkům, a nabídnout jim tak co nejvýhodnější nabídku.

Sdílet článek