24. června 2018

Nejezdi rychleji, než tvůj anděl strážný umí létat

Tereza Sládková

Nebo „Levný gumy ti vydrží až do smrti.“ Tyto a podobné věty slýcháme mezi motorkáři. Proto je důležité o stroj pečovat, a třeba v pražském TW Ryder to jde snadno. Je to totiž obchod, který přesně odhalí, co potřebujete. Probrat při tom můžete například i vaše otázky ohledně Zonky.

Do Hrdlořez mě vede milá pracovní povinnost, a to rozhovor s majitelem motorkářského obchodu TW Ryder. Abych řekla pravdu, motorky ve mně probouzí veliký respekt. V mládí jsem sice také v cyklistické helmě „brázdila“ silnice na babetě, ale vlastně ani nevím, zda se dá považovat za motorku. Možná spíš takové rychlejší kolo.

button_jak_zonky_pujcuje_cervena

Z Českobrodské ulice vcházím do obchodu, který na mě ihned dýchne rodinnou atmosférou (a to jsem myslela, že tam budou všude viset lebky a plakáty drsných mužů se svými stroji). Aby ne, když mě zde vítá malý Ryder, syn majitele Jirky a jeho přítelkyně Michaely. Všichni mají úsměv od ucha k uchu a je vidět, že to jsou lidé na správném místě.

Syn majitele Ryder, po kterém je obchod pojmenován.

Usedám na barovou židli, dostávám na výběr z nápojů a začínám nasávat motorkářskou atmosféru díky vyprávění Jirky, který je samozřejmě vášnivým motorkářem.

Ano, to jsem. (smích) Ale to je asi pochopitelné, když mám tak zaměřený obchod. Vlastním samozřejmě i motorku. Konkrétně Buell XB12, to je taková moje srdeční záležitost – vedle mého syna a ženy.

Jízdu na motorce miluju.

Ten adrenalin a svobodu. Žádné zácpy, popojíždění. Jen plynulá jízda. Ten pocit prostě nelze popsat. To se musí zkusit a každý, kdo to okusí, se podle mého do motorek zamiluje.

No, nevím, jestli každý. Já se třeba motorek krapet bojím. A to i tehdy, když jen projíždí kolem. Ta síla zvuku nahání až strach. Ale adrenalin je adrenalin.

Tak to musíš vyzkoušet a uvidíš sama na vlastní kůži (smích). Naším hlavním cílem je motorkářům poskytnout komplexní řešení. Takže nejenže u nás koupí výbavu na motocykl, ale zároveň si dokážou zachovat image poté, co z motorky sesednou. K tomu všemu si u nás můžou obléct i motocykl. Každý zákazník je pro nás unikát, a proto nás jako první zajímá to, jaký stroj má, abychom mu byli schopni poradit ty nejvhodnější produkty pro zachování jistého stylu pro daný stroj. Máme i e-shop a provozování kamenného obchodu je jeho hlavní devizou, protože si v něm zákazníci mohou vybrané produkty vyzkoušet, prohlédnout a osahat před tím, než si danou věc zakoupí.

Kromě kamenného obchodu má TW Ryder i e-shop.

Čtěte také: ,,Divoké matky z Karlína boří mýty“ ⇒

Komplexní řešení pro mě zní dost dobře a hlavně jednoduše. Mám ráda, když už někam jdu nebo něco potřebuju, aby to bylo pod jednou střechou. A proto jste si otevřeli takový obchod? Něco takového na českém trhu chybělo?

Dá se to tak říct. Mně neustále něco na trhu scházelo. Obchod s komplexním řešením. Místo, kam si mohu přijet dát něco k pití, přitom si vybrat oblečení pro sebe, ať už pro jízdu na motorce, nebo pro volný čas. A nejlépe si nechat udělat servis na svém stroji. Ne takový ten klasický servis s obchodem. Prostě něco stylového a pod jednou střechou. Tak jsme si pak řekli, že když takový obchod není, tak si ho jednoduše otevřeme my. Věřím, že to nechybělo jen mně, ale více lidem. A pak už to šlo celkem samo. Jeden obchod končil a majitel objektu věděl, že máme zájem se něčemu podobnému věnovat. Zavolal, nabídl a obchod se otevřel.

Sám majitel Jirka je samozřejmě vášnivý motorkář.

A jelikož jsi motorkář, který má za sebou i letní výlet s Míšou na Ibizu na motorce, tak jsi asi i věděl, co bude v obchodě třeba prodávat. Nepletu se, že?  

Nepleteš. Vzhledem k tomu, že motorku vlastním a mám nějaký styl, kterému holdují i lidé kolem mě, nebylo to příliš těžké. Poskytujeme všechny možné značky, např. Biltwell, Dickies, Rokker, Roeg, Rusty Butcher, Shark, Segura, John Doe a mnohé další. Neustále také sleduji, co nového se na trhu objevuje, a vybírám to, co pasuje do stylu našeho obchodu. Pak už jen najdu kontakt na dodavatele, zašlu dotaz ohledně dealerství a modlím se, aby to vyšlo. (smích) Ale nejsem na to vše sám. Pojali jsme to jako rodinný obchod. Tedy já, má partnerka Míša a náš hlavní patron, roční synek Ryder, po kterém jsme obchod pojmenovali.

Čtěte také: ,,Panther Gym v pražských Čakovicích
je synonymem pro ráj v oblasti cvičení.“ ⇒

No, jak tak koukám, Ryder po vás zdědil otevřenou a přátelskou povahu. A evidentně to bude také motorkář celým srdcem. Tak má ale podle mého být, když si otevřeš obchod nebo jakýkoliv jiný druh podniku. Musí tam být srdce.

To máš pravdu. Hodně to pak i ulehčuje celou situaci. Pomůže to ve chvílích, které nejsou zrovna zalité sluncem. A že těch je taky občas dost. (smích) Žádné podnikání není lehké, a proto je v něm právě důležité to srdce, ta touha, ten sen. To se pak projevuje i navenek. Vidí to zákazník, kvůli kterému to přeci i děláme. A já si samozřejmě přeji mnoho spokojených zákazníků, kteří se budou vracet a hlavně se budou vracet rádi.

Zonky dál spolupracuje s tímto super projektem.

Tak to máte se Zonky dost společného. Protože i my na Zonky se snažíme vše dělat komplexně a hlavně co nejvýhodněji pro lidi. Nač to dělat složitější, než to je, že?

Možná proto nás to se Zonky svedlo dohromady. Koresponduje to totiž přesně s mým přesvědčením. Když už si člověk musí půjčit, a řekněme si narovinu, v dnešní době to moc jinak nejde, tak pak chce volit to nejvýhodnější a nejjednodušší. Celý můj sen se mohl stát díky Zonky a za to jsem jim moc vděčný. Zároveň se mi líbí, jak zůstáváme v kontaktu i nadále a můžeme se podílet na dalších projektech, které vymyslíte. Krása.

 

Sdílet článek