1. ledna 2018

Nejšílenější doplňky luxusních vozů

Ondřej Bíba

Luxusní značky aut, jakými jsou třeba Rolls-Royce nebo Bentley, jsou drahé již v základní výbavě. Pokud ale skutečně nevíte, co s penězi, začíná skutečná zábava, když se podíváte na seznam možných upgradů. Níže se dočtete o skutečně extravagantních možnostech. A to včetně cenovek.

Pro některé z nás jsou auta jen prostředkem, jak se co nejsnáze dostat z bodu A do bodu B. V takovém případě si možná rádi připlatíme za vyhřívaná sedadla, ale extravagantní doplňky, výbavu na míru nebo odstín karoserie, který bude ladit s barvou očí našeho mazlíčka, si pravděpodobně odpustíme.

Pak tu jsou ale nadšenci do aut. Pokud mezi ně patříte a záliba v autech se u vás navíc snoubí s nadprůměrným bohatstvím, můžete si být jistí, že automobilky vás u nich nechají utratit nepředstavitelné sumy peněz. Dotaz, proč byste měli dát dodatečné peníze za nadstandardní výbavu, pak střídá jiná, mnohem prostší otázka: A proč byste nemohli?

Ať už je váš vztah k autům jakýkoli, podívejte se na několik nejdražších autodoplňků, kterými svá auta zdobí boháči.

Nadstandardní Rolls-Royce

Pokud není ani standardní Rolls-Royce dostatečnou známkou vašeho bohatství, můžete si nechat známý čelní emblém – Spirit of Ecstasy – potáhnout 24karátovým zlatem. Přijde vás to „jen“ na 10 000 dolarů.

A u této značky ještě zůstaňme. Za dalších 12 000 dolarů nabízí model Rolls-Royce Phantom svým majitelům možnost upgradu střechy do podoby hvězdného nebe. Střecha vozu je pak vybavena 1300 optickými vlákny, která simulují noční oblohu.

Bentley s hodinkami Breitling

První luxusní SUV v řadách Bentley (model Bentley Bentayga) se začalo vyrábět v roce 2015. Jako by nestačilo, že na cenovce se na vás usmívá číslo 230 000 dolarů, automobilka nabízí řadu rozšíření. Speciální edice z roku 2017 představila na palubní desce mechanické hodinky od legendární hodinářské značky Breitling. Pokud byste měli zájem o jeden z 608 vyrobených kusů vozu, přídavný upgrade v podobě hodinek vás vyjde na dodatečných 160 000 dolarů. Hodinky jsou vykládané bílým zlatem a obsahují jeden z nejpřesnějších světových mechanických strojků.

Svého čtyřkolového miláčka si dnes můžete vymazlit nejrůznějšími doplňky.

Když spojí síly BMW a Louis Vuitton

Model i8 se začal sériově vyrábět v roce 2013 a je považován za jeden z prvních hybridů v německém automobilovém průmyslu. Kromě celkového designu je na něm nejvíce oceňován jeho futuristický vzhled a špičkový výkon. Podobně jako další sportovní vozy se však potýká s nedostatkem úložného prostoru. Aby BMW tento „problém“ eliminovalo, spojilo síly s francouzskou oděvní značkou Louis Vuitton. Jejich návrháři pro daný model připravili exkluzivní sadu zavazadel, která jsou koncipována na míru úložnému prostoru vozu. Pětidílná sada z uhlíkových vláken přijde majitele na neuvěřitelných dvacet tisíc dolarů, tedy téměř půl milionu korun. Za což byste bezpečně pořídili jiné dobré auto.

Žulový interiér? Jedině v Maybachu

Ultra luxusní značka aut Maybach přináší svým majitelům širokou škálu doplňků a vybavení, které učiní jejich auto ještě unikátnější. Pokud někoho uvidíte řídit Maybach, resp. se v něm vézt za asistence jeho šoféra, můžete si být jistí, že nemá hluboko do kapsy. Základní model začíná na dvou stech tisících dolarů, ale náklady na pořízení se šplhají do astronomických výšek ve chvíli, kdy začnete uvažovat nad jednotlivými upgrady. Tak například speciální interiér z leštěné žuly vás vyjde na dalších 60 000 dolarů. No nekupte to!

Ať už potřebujete peníze na nové auto, nebo třeba na rozjezd podnikání či rekonstrukci bytu, Zonky je zde pro vás. Úroky začínají na 3,99 % a půjčit si můžete až 500 000 Kč. Vše si navíc vyřídíte online a žádost zvládnete vyplnit za pár minut.

Sdílet článek