23. října 2017

Nové technologie, co vám ušetří čas a starosti

Gabriela Krčálová

Mnohé nové technologie, které dříve zůstávaly zavřené ve vědeckých pracovnách, si už dnes můžete pořídit a začít je pravidelně používat. Některé vám ušetří čas, jiné udělají váš den příjemnějším. Podívejte se na náš výběr, který vám pomůže naladit se na hudbu budoucnosti, ať už jste na cestách, nebo u sebe doma.

Text: Ondřej Bíba

Amazon Echo

To, co původně začalo jako solidní bezdrátový reproduktor, se postupně proměnilo v plnohodnotného domácího asistenta. Amazon Echo je asi pětadvacet centimetrů vysoká tuba, která na základě vašich hlasových příkazů třeba zapne Spotify, naladí požadovanou stanici, vybere k hudbě příslušné osvětlení nebo vám objedná pizzu a pak ještě zavolá Uber.

Až si osvojíte základní příkazy a připojíte svá chytrá zařízení, můžete začít zkoušet, co vše Alexa (tak se jmenuje aplikace, přes kterou ji připojíte ke svému telefonu) umí.

Díky rezonančnímu rozpoznávání zvuku ji můžete ovládat hlasem i z jiných místností, než kde se zařízení fyzicky nachází. Pak už je jen na vás, zda vám po probuzení bude předčítat ranní zprávy, nebo shrne dnešní předpověď počasí.

Chytré žárovky Philips Hue

První věc, kterou musíte udělat poté, co si pořídíte Amazon Echo, bude zakoupení chytrých žárovek. Na trhu jsou už několik let, ale až donedávna je bylo možné ovládat jen skrze aplikaci v telefonu. Než jste telefon našli, odemkli, spustili si příslušnou aplikaci, často jste už měli dávno rozsvíceno pěkně „po staru“. V kombinaci s Alexou se ale všechno mění a ovládat hladinu a barvu vašeho osvětlení tak můžete pomocí jednoduchých hlasových příkazůNejčastější využití bývá v ložnici, chytré žárovky ale užijete i v obývacím pokoji, když vás příliš světla ruší při sledování filmu.

Technologie nám ve spoustě případech usnadňují život.

A že se chytré žárovky zdají být luxusem? Nikdo přece neřekl, že si nemůžete čas od času udělat radost a koupit si domů něco hezkého. A to jsme ještě nezmínili jedno zásadní plus – už nikdy se nebudete muset vracet domů s otázkou, zda jste při odchodu nezapomněli zhasnout všechna světla.

Zůstaňme ještě chvíli u bezpečnosti

Ti z vás, kteří rádi cestují, jistě užijí pomůcku Smart Unit, která pomůže ochránit vaše zavazadla.

Smart Unit je malá černá krabička, která funguje jako monitorující zařízení schopné vystopovat a zaregistrovat nenechavce, kteří by se pokoušeli něco odcizit z vašich zavazadel.

Toto drobné zařízení jednoduše propojíte s vaším telefonem, a až vyrazíte na cesty, zavřete ho spolu s dalšími věcmi do kufru. Díky svému chytrému softwaru pozná, když kufr otevře někdo, kdo nemá, nebo vám umožní monitorovat jeho polohu. A nakonec vám ještě samo oznámí, že je pro vás připravené v hale na jezdícím pásu.

Jednotlivé technologické vychytávky můžete brát jako příjemnou investici sami do sebe – často vám totiž ušetří čas, kterého nemáte na rozdávání, nebo pomohou snadněji vyřešit otravný a stále se opakující problém.

Ať už se rozhodnete pořídit si jednu z věcí na našem seznamu, nebo potřebujete vybavit domácnost a koupit nové domácí spotřebiče, na Zonky vám na to půjčíme levněji než v bance. Přesvědčte se o tom sami hned teď a nechte si od nás vypracovat nezávaznou nabídku.

Sdílet článek