10. června 2018

Ochota zariskovat je dovedla do vlastního fitness centra

Tereza Sládková

Panther Gym v pražských Čakovicích je synonymem pro ráj v oblasti cvičení. Možná je to názvem, možná lidmi, kteří za tímto projektem stojí. Jedno je ale jasné. Je třeba to zkusit na vlastní kůži a poznat tak zas pár báječných lidí, kteří poradí nejen s tělem a duší, ale třeba i se Zonky.

Do pražských Čakovic vyrážím až v podvečerních hodinách, což ale vůbec nevadí, jelikož v Panther Gymu se cvičí až do 22. hodiny. Už okolí gymu navozuje příjemnou a pohodovou atmosféru. Kolem jsou stromy, málo aut a hluku. Na recepci ohlašuji svou přítomnost, usedám na barovou židli a objednávám si kávu. Blesklo mi hlavou, že bych si mohla dát něco zdravějšího z nabídky, ale kávu ochutnávám ráda všude. A mají ji tu opravdu dobrou.

Po krátké chvilce přichází Mirek, který je jedním z těch, kteří stojí za celým projektem. Hned na první pohled je patrné, že Mirek cvičí a celkově o sebe pečuje. Žádné přehnaně velké kulturistické svaly, ale zdravý vzhled. Vzbuzuje to dobrý dojem, že tady skutečně vědí, co dělají. S Mirkem si začínáme povídat o začátcích gymu, který vznikl z vlastních zkušeností čtyř přátel.

Za ideou Panther Gymu stojí skutečně čtyři přátelé. Já a moje manželka Jana a můj kolega Aleš s manželkou. Máme fitness rádi a při návštěvách různých „fitek“ jsme si všímali toho, jak jsou zde lidé spokojení nebo naopak nespokojení a co by se dalo dělat jinak a hlavně lépe. Víš, já osobně dělám přes dvacet let na vrcholových manažerských pozicích a vždycky jsem si říkal, že bych jednou chtěl dělat něco pro sebe. A vše se tak nějak sešlo – vnitřní nespokojenost, vhodné prostory a hlavně ochota zariskovat. No a tak vznikal Panther Gym.

Za vznikem fitness studia stojí 4 kamarádi.

Celý gym jste postavili na vlastních zkušenostech z jiných fitness center, a jelikož se fitnessu věnujete léta, tak jste asi dlouho moc nemuseli přemýšlet o tom, jaké to tu budete mít.

Ano, přesně tak. Měli jsme jasnou představu. Nechtěli jsme fitko zaměřené jen na jednu věc nebo na určitý segment lidí, ale příjemné sportoviště pro každého. Chtěli jsme prostor, kde se budou cítit dobře všichni. Ať už naprostí začátečníci, protože na ně nebude nikdo divně koukat, nebo ženy, které nikdo nebude „očumovat“. A v neposlední řáde si u nás „zamakají“ i tvrdí chlapi, protože zde najdou vhodné prostředí a stroje. Já jsem hodně zaměřen i na cvičení s vlastní vahou, takže máme i zajímavé možnosti z této oblasti. Celkově jsme od počátku stavěli na tom, že se zde musí lidé cítit dobře. Bude zde dýchat příjemná atmosféra, bude zde čisto a široká nabídka služeb i doplňků na recepci.

Vše jsme si sami vyzkoušeli a stojíme si za tím, co nabízíme.

To je pak jistě i mnohem jednodušší dávat rady zákazníkům. Už jen při pohledu na tebe i ostatní je vidět, že nejen že cvičíte, ale věnujete se zdravému životnímu stylu a zároveň z vás čiší neskutečná pohoda.

(smích) Děkuji. Ona je totiž pravda, že když je člověk spokojený, je to prostě vidět. A k nám chodí nejrůznější lidé, každý s trochu jiným záměrem i motivací. Najdete u nás všechny – ženy i muže, mladé ještě školního věku, ale i seniory, kteří se rádi hýbou. Chodí k nám siloví sportovci, ale i lidé se zdravotními problémy. Jsme prostě pro každého a každý si tu vybere. Vítáme všechny, kteří si chtějí zacvičit a cítit se tak lépe. Zároveň u nás nacházejí a oceňují zejména velmi hezké, čisté a příjemné prostředí, moderní vybavení a jeho širokou nabídku, kvalitní zázemí – sprchy, šatny atd., kde se nemusí bát špíny. Vítají naše skupinové lekce, kterých máme opravdu hodně, a v neposlední řadě velmi oceňují kvalitní výběr na baru, kde najdete skoro vše. Příjemný personál a trenéři, to už je taková třešnička na dortu.

Každý si vybere dle své potřeby.

Musím uznat, že se tu cítím opravdu pohodlně a uvolněně. Je to velký prostor, ale dýchá zde na mě rodinná atmosféra. Rozhodně to u vás nepůsobí neosobně.

A to je velmi důležité, přesně to jsme chtěli. Otevřenost a rodinnou atmosféru. Nejsme svázáni pravidly a omezeními – samozřejmě bezpečnost a čistota je nade vše – takže u nás můžete vidět rodiče s čerstvě narozenou ratolestí, jak střídavě cvičí a hlídají, paní s pejskem, kterého rádi pohlídáme, protože by jinak na parkovišti umřel horkem, a jiné. Snažíme se hledat a nabízet stále nové možnosti cvičení, klademe důraz na detail, který zákazníci ocení. Chcete kávu s sebou? Máte ji mít. Potřebujete zaparkovat a pohlídat kolo? Není problém. Jedete autem? Zaparkujte před fitkem zdarma. Nasloucháme svým zákazníkům a jejich odezva je pro nás velmi důležitá. Odpovídáme na každý dotaz, každý e-mail nebo zprávu na Facebooku. Každá informace je pro nás důležitá. V tom se podle mého i lišíme od ostatních.

Přijďte si nás vyzkoušet a uvidíte sami. Pokud nebudete spokojeni, řekněte nám to a my se zlepšíme. To je naše heslo.

Čtěte také: ,,Pražské těhule navštěvují Jiřinku“ ⇒

Souvisí to asi také s tím, že jste tu skvělá parta. Ono je vždy důležité, kým se člověk obklopuje. A tady u vás to lze cítit z celého prostoru. Máš nějaký tajný recept, jak si do života přivolat podobně laděné lidi?

(smích) Ano, jsme tu super parta. Řekl bych, že je to tím, že jsme malý kolektiv, takže prakticky vše řešíme sami – já s manželkou a kolega s manželkou. Sami řešíme provoz, nákup, celkově management atd. Já sám např. řeším komplet marketing, manželka dělá fotky, kolega dohlíží na dennodenní provoz. Občas si vezmu do ruky i šroubovák a vrtačku nebo smeták a lopatku. Další spolupracovníky hledáme hlavně z řad známých. Na personál se musím spolehnout, proto je lepší vždy vybrat někoho na doporučení nebo někoho, koho znáte. Vzal jsem pár lidí „na inzerát“, ale byla to tragédie.

Vše odstartovala i nespokojenost s předchozí prací.

Evidentně vám to klape. Prozraď mi ale prosím, jaké to vůbec je provozovat vlastní gym.

Báječné. Je to jinak ale byznys jako každý jiný. Nesmíte si myslet, že je to oblast, na které vyděláte stovky milionů. Musí vás to bavit. Ale co je asi úplně nejtěžší? Nespolehlivost a neserióznost některých lidí, to je to, co nás trápí nejvíce. Ale neodrazuje nás to, naopak máme plány do budoucna. Chceme Panther Gym dále rozvíjet tak, aby tohle fitko bylo první volbou lidí nejen z Čakovic, ale i širokého okolí.

Čtěte také: ,,Na kus řeči v pražském YoCafé“ ⇒

Musím uznat, že to jsou skutečně pěkné prostory a celkově to prostředí kolem jen podtrhuje celkovou atmosféru gymu. Měli jste štěstí na prostory.

To ano. Místo je skvělé a našli jsme ho poměrně jednoduše. Díky internetu. Hledal jsem vhodné prostory v okolí, bylo jich hodně, ale nic vyhovujícího. Až jsem narazil na tento prostor. Vypadal dobře a to, co nás zejména nadchlo, bylo světlo. Prostor je velmi otevřený a díky oknům kolem dokola a výhledu ven na stromy se třeba na běžícím páse můžete cítit, jako když běháte někde v parku. Krása.

Fitness studio najdete v Praze Čakovicích.

Jsem moc ráda, že Zonky může skrze vás tak trochu podporovat zdraví Čechů. Má mnohé společné s vaším názvem – například hbitost a hlavně rychlost.

(smích) Vidíš, to máš naprostou pravdu. Název vznikl širokou diskuzí. Dopředu jsme věděli, že chceme použít slovo gym a ne fitness a že bychom v názvu chtěli zvíře, které reprezentuje odhodlanost, dravost, sílu, dynamiku. Měli jsme několik nápadů, dokonce od našich dětí (ty mimo jiné preferovaly tučňáka). Nakonec vyhrál panther, protože je to krásné zvíře a hezký symbol pohybu.

Sdílet článek