28. února 2019

Originalita, krása a styl na jednom místě! Přesně o tom je Fler.cz

Michaela Brodecká

Fler.cz je virtuální tržiště pro všechny, kteří se rádi kochají a obklopují originálními uměleckými výrobky – šperky, kabelkami, oblečením od talentovaných tvůrců nebo třeba maličkostmi do bytu. Od svého spuštění v roce 2008 dokázal přesvědčit desítky tisíc kreativních lidí, aby zde nabídli svůj talent a fantazii. Fler.cz je zkrátka ideální místo pro každého, kdo si chce udělat radost a těší ho pocit, že nikdo jiný nebude mít tu samou věc. Fler je centrem uměleckého internetového dění v s návštěvností kolem 100.000 návštěvníků denně a obratem přes 250 miliónů korun ročně. Byla by však chyba redukovat Fler na místo sloužící čistě k nákupu a prodeji originálů. Na Fleru najdou uživatelé mimo komfortních prodejních funkcí také komunitní prostředí s rozvinutými službami sociální sítí (diskuse, kluby, kreativní televizi, systém oblíbenců apod.).

Co pro vás osobně znamenají technologie?

Zjednodušení a zpříjemnění života. To, že můžu pracovat odkudkoli chci, to, že můžu být ve spojení s kamarády kdykoli chci…Vlastně mi dávají křídla ;).

Jsou Češi technologicky napřed, nebo pozadu proti ostatním státům?

Podle toho, jak rychle přijímají nové funkce, které zavádíme na Fleru, si myslím, že rozhodně technologie milují a sžívají se s nimi rychle. Jestli rychleji nebo pomaleji než jiné národy, to netuším.

Jiří Kubeš, zakladatel a majitel Fler.cz

Co byla nejdůležitější věc, kterou si firma pod vaším vedením prošla?

Startem! Vážně, nejtěžší bylo uvést nápad do života a relativně rychle vytvořit dostatečně početnou základnu prodejců a nakupujících, aby mohl Fler pokračovat. Naštěstí intuice fungovala a šlo to rychle, takže těch bezesných nocí moc nebylo.

Jaké cíle a sny máte spojené s vaší firmou?

Dát opravdu talentovaným lidem možnost živit se tím, co umějí nejlíp a co je baví. A to se nám daří každý den. Každý den na Fleru vídám lidi, kterým jsme pomohli nastartovat kariéru a oni jsou i díky nám profesionální designéři, návrháři, šperkaři na full time. Každý ten příběh mi dělá radost.

Jaké slovo vystihuje vaši firmu?

Radost. Pro všechny – pro prodejce, nakupující, brouzdající po internetu, zaměstnance Fleru i pro mě:-).

Jiří Kubeš, zakladatel a majitel Fler.cz

Sdílet článek