18. července 2018

Plníme sny. Nejen našim zákazníkům

Gabriela Krčálová

Zonky a příběhy. Spojení, které od sebe už jen tak někdo nerozdělí. Od začátku, co Zonky funguje, nás provází příběhy lidí, kteří si díky naší službě mnohdy plní své sny, rozjíždí vlastní projekty nebo rozvíjí své koníčky. Lidé, kteří v Zonky pracují, jsou toho každodenní součástí. A proto nastal čas vyslechnout také jejich příběhy.

Vyzvali jsme kolegy, aby se pochlubili tím, co si zrovna přejí, co by si rádi splnili, čemu se ve volném čase věnují nebo by rádi věnovali, ale schází jim třeba odvaha či finance. Na Zonky totiž věříme, že pokud se lidé o své sny a přání podělí s druhými, mohou je pak snadněji naplnit. Proto jsme vytvořili soutěž ,,Zonky sny” s finanční odměnou.

Soutěž, která nás několik měsíců provázela naším životem v kanceláři.

Díky ,,Zonky sny” jsme zjistili, že u nás máme hudebníky, kteří touží natočit první videoklip, folklorní tanečnici, jejíž soubor potřebuje pomoci se zafinancováním nových krojů, milovníky zvířat, kteří chtějí pomoci finančním darem útulku, do kterého chodí venčit opuštěné pejsky a spoustu dalších inspirativních kolegů. Vedle toho, že se o snech našich soutěžících dozvědělo tisíce dalších lidí, se nám podařilo také některé z nich finančně podpořit.

Jak to celé proběhlo?

Lidé svůj sen ostatním prozradili veřejně na speciální facebookové stránce Zonky sny, kde mohli vystupovat anonymně pod přezdívkou, stejně jako naši zákazníci. Sami pak mohli šířit svůj sen libovolnými cestami a sbírat tak hlasy (,,lajky”). Sen s největším počtem hlasů soutěžil o Cenu veřejnosti a odměnu od Zonky 20 000 korun na jeho podporu. Snů jsme však chtěli podpořit víc, a proto měli lidé možnost získat také Cenu odborné poroty 10 000 korun a Cenu sympatií také 10 000 korun. V soutěži bylo přihlášeno celkem 32 příběhů.

Jak to dopadlo?

Cenu veřejnosti za největší počet nasbíraných hlasů a odměnu 20 000 korun získal sen POMOC PRO KOČKU.

,,Několik let po Praze chodím krmit venkovní kočky a na zimu jim stavím polystyrenové budky, kde se mohou schovat před mrazy, ale chtěla bych pomoci nějak víc. Proto bych většinu výhry věnovala z.s. Kočičí Oáza Holubice a za něco málo rozmazlila i moje kočky, které mám doma.”

Psala ve svém příběhu soutěžící s přezdívkou Crazy cat lady. Její příběh zaujal natolik, že posbíral 1093 hlasů a sdílelo jej 320 lidí. Výherkyně se spolkem chystá také den otevřených dveří, na kterém osobně předá výhru kočičímu útulku.

O Cenu odborné poroty, která se skládala z 5 porotců, soutěžilo 7 postupujících snů, z nichž předsedkyně poroty vybrala vítěze, který získal na podporu svého snu 10 000 korun. Vítězem se stal sen s názvem I NEVIDOMÍ KLUCI STŘÍLÍ GÓLY. I zde výhra poputuje z rukou vítěze s přezdívkou FUK21. Jako vášnivý sportovec, milovník a fanoušek fotbalu podpoří tým nevidomých fotbalistů.

,,Měl jsem možnost se s těmito kluky bavit a je až neuvěřitelné, jak fotbal milují, jak jsou pozitivní a plní energie. Radují se z každého gólu, vyhraného zápasu a užívají si každou minutu, kterou fotbalem můžou trávit. Je to hrozně inspirující trávit s těmito kluky čas. Jejich smysl pro humor je neuvěřitelný.”

Cena sympatií byla posledním překvapením závěru celé soutěže. Na oslavě 3. narozenin Zonky hlasovali sami zaměstnanci mezi sebou. 10 000 korun získala kolegyně Rybka pro svůj sen DVA TAHY JEDNÍM ŠTĚTCEM. Díky svým kolegům, které zaujala, si svůj sen právě plní. A takto nastartovala svůj sen:

,,Díky Zonky jsem se naučila jednu věc. Je důležité investovat do věcí, které mají smysl :). Příspěvek od vás by mi pomohl hned dvojnásobně – v osobním i kariérním rozvoji. Vždycky jsem toužila jít na kurz digitální grafiky v kombinaci s kurzem fotografování či malby, jen jsem neměla dostatečné prostředky.”

Sdílet článek