23. srpna 2016

Při koupi auta si dejte pozor na leasing bez navýšení. Může to být léčka

Profilový obrázek

Autobazary i prodejci nových vozů se předhánějí v nabídce leasingu bez navýšení. Ve skutečnosti ale můžete i v takovém případě nové auto přeplatit o desítky tisíc.

Ať už kupujete auto proto, že to stávající dosloužilo, nebo jste konečně narazili na vysněný model za férovou cenu, je důležité správně vybrat financování. Nejlepší je samozřejmě mít připravenou hotovost a zaplatit rovnou, ale ne každý má zrovna po ruce dost peněz. Autobazary i dealeři nových vozů se proto trumfují v nabídkách nejrůznějších úvěrů a často nabízejí také leasing bez navýšení.

I když jsou úroky opravdu nulové, může vás auto nakonec přijít mnohem dráž, než to na první pohled vypadá. Tisíce nebo i desetitisíce korun, o které vůz nakonec přeplatíte, se obvykle skrývají v drahém havarijním pojištění, které je součástí smlouvy. Pozor je třeba dávat také na skryté poplatky.

Nic takové vás nepotká, když si na nové auto půjčíte od lidí na Zonky (www.zonky.cz). Ve srovnání s leasingem to má hned několik výhod. Klíčové je především to, že auto patří od začátku vám a ne leasingové společnosti. Nikdo Vám proto nemůže zadržovat velký technický průkaz, určovat, komu smíte vůz půjčit, nebo diktovat, kde a za kolik uzavřít pojištění. U povinného ručení si můžete navíc hned od začátku uplatnit bonus za předchozí jízdu bez nehod.

Na Zonky (www.zonky.cz) se také nestane, že byste museli novým vozem ručit, tak jako tomu bývá u některých spotřebitelských úvěrů. Když budete chtít, můžete auto prodat třeba už za rok a ze získaných peněz půjčku doplatit. Vždy předem přesně víte, kolik dohromady zaplatíte a předčasné uhrazení půjčky i mimořádné splátky jsou na Zonky (www.zonky.cz) samozřejmě zdarma.

Rozdíl mezi různými formami financování nákupu nového či ojetého vozu může v celkovém součtu dosáhnout i desítek tisíc korun. Výhoda Zonky (www.zonky.cz) je v tom, že nemusí provozovat žádné pobočky, ani platit provize zprostředkovatelům. Peníze na půjčky pocházejí od lidí, kteří by je jinak měli uložené na účtu téměř bez zhodnocení. Díky tomu všemu Zonky nabízí férový úrok.

Máte drahé půjčky, kontokorenty nebo kreditky? A chcete je zlevnit?
button-chcitozlevnit-02

Na to, abyste na Zonky získali důvěru investorů, ale nepotřebujete vlastní projekt. Přijít si můžete pro refinancování nevýhodné půjčky, peníze na nový vůz nebo na cokoli jiného, co je pro vás důležité. Více informací o tom, jak vše funguje, najdete na Zonky.cz. Nebo můžete napsat naší šéfce na lucie.tvaruzkova@zonky.cz. A jestli radši mluvíte, než píšete, je tu pro vás linka péče o zákazníky 800 449 999 – v pracovní dny od 8 do 20 hod. a o víkendu od 9 do 18 hod.  Na Zonky lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.

Sdílet článek