28. února 2019

Proč chtít rychlou půjčku online? Ušetří čas i námahu

Linda Hubičková

K uzavření půjčky už dávno nemusíte do banky. Stačí se pohodlně usadit doma na gauči a připojit se k síti. Svět bankovnictví včetně úvěrového byznysu je kompletně online a vy můžete v okamžiku dostat půjčku ihned na účet. Elektronické smlouvy tak šetří vaši nejcennější komoditu – čas.

Zorientovat se vám v množství nabídek pomohou online srovnávače. Internet jich nabízí celou řadu. Do online kalkulace jednoduše zadáte výši částky, kterou si chcete půjčit, a počítadlo vám nabídne přehledný žebříček nabídek bank a úvěrových společností. U vybraných společností můžete během pár minut získat i nezávaznou nabídku, což ulehčí rozhodování.

Nemusíte tak navštěvovat jednotlivé pobočky společností ani neztrácíte svůj čas ručním porovnáváním nabídek, abyste se dopracovali k té nejvýhodnější. Ať už je to na základě velikosti úvěru, délky splatnosti, nebo úrokové sazby a hodnoty RPSN. S těmi všemi údaji srovnávače pracují.

Vedle pohodlné komunikace je největším bonusem právě rychlost načerpání úvěru. Pokud máte po ruce všechny potřebné dokumenty a bezproblémovou úvěrovou minulost, půjčka online je jednoznačně nejrychlejším řešením vaší poptávky.  

K uzavření půjčky už dávno nemusíte do banky. Stačí se pohodlně usadit doma na gauči a připojit se k síti.

Jen prověření poskytovatelé

Nemusíte se přitom obávat podvodu víc než v běžném kontaktu. Seriózní poskytovatelé se u svých produktových nabídek nebrání nezávislým hodnocením svých klientů, která můžete udělit také vy sami. I díky tomu poznáte, jak je daná společnost důvěryhodná a jaké klady či zápory skrývá. Řada porovnávacích serverů také umožňuje diskutovat o jednotlivých firmách a nabídkách.

Spolehlivým vodítkem pro žadatele o spotřebitelský úvěr je pak zákon. Půjčky totiž mohly donedávna svobodně nabízet tisíce poskytovatelů. Dnes už pro to musí mít licenci od České národní banky. Náročným podmínkám pro její získání nakonec vyhovělo jen několik desítek z nich, a tak se trh výrazně „pročistil“. Serióznost každého z nebankovních poskytovatelů úvěrů si tak klient může sám ověřit na internetových stránkách ČNB.

Půjčka ihned na účet

Nespornou výhodou rychlých online půjček je právě to, že je můžete v prostředí internetu dotáhnout až do konce. Tedy že si z pohodlí domova vyberete vhodného poskytovatele a produkt a vzápětí můžete získat nezávaznou nabídku. Když na ni kývnete – opět cestou internetu – online půjčku můžete dostat ihned na účet. Vše jednoduše sjednáte během pár minut.

Zpravidla stačí vyplnit jen několik osobních údajů do formulářových políček. Nic nemusíte podepisovat ručně, popřípadě vám smlouvy doručí kurýr a naskenované nebo nafocené doklady totožnosti či jiné dokumenty je možné přidat jako přílohu. Solidní úvěrové společnosti bezpečí vašich osobních dat pečlivě ohlídají.

Sdílet článek