30. října 2017

Rada nad zlato – pořiďte si chytrou domácnost!

Gabriela Krčálová

Občas se cítíte jako křeček na kolotoči, jste unavení a s domácími pracemi vám nikdo nepomůže. Buďte mazaní a pořiďte si chytré pomocníky!

Text: Tereza Sládková

Na českém trhu se objevilo několik chytrých pomocníků pro domácnost. Prvotní nedůvěra v jakési geniální robotické stroje byla po prvním použití zcela pryč. Opravdu fungují. Jednoduše. Rychle. Bez lidské pomoci. Pro hospodyňky to tedy znamená mnohem více času na sebe, rodinu, přátele a koníčky. A to za to stojí, ne?

Na podlaze a kobercích už ležet nemusíte

Ač by bylo občas dobré mít doma RoboCopa, který by udržoval celou domácnost v top stavu, pár let si na tuto skutečnost ještě lidstvo počká. Do té doby lze přenechat alespoň vysávání a vytírání našich podlah a koberců jinému robotu. Například tomu od firmy Robzone. Jedná se o univerzální robot, který dokáže jak vysát, tak vytřít. Chlupy po domácích mazlíčcích zvládne vysát i zpod gauče, a to na jakémkoliv povrchu. Ráno před odchodem do práce robota jen zapnete, on uklidí a sám se i dobije. Cena kolem 10 000 Kč za kvalitní vysavač, mop a ušetřený čas zdá se velice příznivá.

Čas jsou prý peníze, ale také to jediné, co za ně nelze koupit!

Okna čistá jako křišťál nejen po jarním úklidu

Nohy nahoře, kniha v ruce, a přitom myjete okna? Díky robotickému čističi oken to není žádná fikce. Stačí si jen pořídit domů Hobot. Tento robotický čistič oken si sám vypočítá plochu okna, detekuje okraje, poradí si i s rámy, neodlepí se od skel díky skvělému přisávacímu motoru, a vy tak už nikdy nebudete muset viset s hadrem v ruce z okna. Pořizovací cena tohoto přístroje je kolem 5 000 Kč.

I s pracným mytím oken může být konec díky robotům.

Párou k vyžehleným košilím

Bohužel tuto činnost stále musí zastávat člověk, avšak s parním generátorem to zvládne i nešika. Na trhu je těchto parních žehliček již více druhů, jako například ty od společností Tefal, Philips, Braun aj. Hlavní výhodou tohoto stroje je rychlost a kvalita odvedené práce. Ceny přístroje začínají na částce 2 000 Kč.

Je libo káva?

Jako posledního pomocníka představíme JURA Smart Connector. Zjednodušeně se jedná o ovládání kávovaru na dálku, díky kterému si můžete připravit lahodnou kávu třeba z postele, ale také kontrolovat statistiky, nastavení, příslušenství, stav čištění i mnoho dalšího. Díky svému chytrému telefonu si tedy objednáte kávu jako v kavárně. Konektor stojí 1 900 Kč.

A tak jak praví Michael Althsuler:

Špatná zpráva je ta, že čas letí. Dobrá zpráva je ta, že vy jste pilot.

Pokud tedy chcete šetřit čas a peníze, a to nejen v domácnosti, zkuste to s námi na Zonky.

Sdílet článek