30. listopadu 2018

S domácí saunou už nikam nemusíte

Linda Hubičková

Sauna doma už dávno není výhradou boháčů. I vy si ji můžete pořídit a pečovat tak o své zdraví celý rok. Překvapí vás, kolik vám taková domácí sauna může ušetřit. Zvlášť pokud navštěvujete saunu rádi.

Pokud máte rádi saunování, ale musíte do sauny dojíždět, máme pro vás dobrou zprávu. Pokud se chodíte potit do saunových světů a pokaždé si říkáte, že už vám pohledy „spolupotících“ vadí, máme pro vás ještě lepší zprávu.

Jít do sauny neznamená pouze vstoupit do vyhřáté místnosti a vydržet v ní. Je to celý proces drobných krůčků, na jejichž konci na vás čeká úleva. Saunování je prospěšné nejen pro zdraví, ale má také mnoho kladných účinků na psychiku, vyplavuje endorfiny, vyhlazuje pleť, dobře působí na spánek, pomáhá s migrénou a také odbourává stres a nervozitu. Je i vhodným bojovníkem s nachlazením.

Sauny v bytě, i tom panelovém, jsou teď dostupnější než dříve. Možností je několik. Milovníci vůně dřeva si mohou do bytu pořídit finskou kabinu ve variantě mini, která vyjde na 50 000 Kč včetně montáže. Záleží samozřejmě na zvolených materiálech, takže pokud si chcete dopřát větší luxus, připravte se, že zaplatíte o několik tisíc více.

Infrakabina se také vyrábí ve variantě mini, a to o velikosti 1 m² podlahové plochy, aby se vešla do vašeho bytu. Od klasické finské sauny se liší způsobem výhřevu, jinak je vnitřek stejný. Její provoz ale vyjde 10x laciněji než u klasické finské sauny, a to na cca 5 Kč za jedno vyhřátí. Pořizovací cena této kabiny činí 40 000 Kč.

Parní kabina je vhodná pro milovníky teplého, ale vlhkého vzduchu. Vnitřek je obložen keramickým obkladem se zabudovaným generátorem, který vyvíjí páru. Parní kabiny pro jednu osobu startují na ceně 200 000 Kč.

Pokud se tedy chcete potit v klidu domova a splnit si tím svůj sen, zamyslete se nad rekonstrukcí svého bytu. Jde o investici, která se vám v následujících letech několikanásobně vrátí.

I rekonstrukce v řádu desetitisíců jsou pro mnohé nedostupné, a tak je možné situaci vyřešit půjčkou na rekonstrukci. Důležité je však promyslet, jestli taková půjčka dává smysl, abyste kvůli vlastnímu pohodlí zbytečně nespadli do dluhové pasti.

Sdílet článek