7. prosince 2018

Tisícovka v listopadu pokořena

Linda Hubičková

Každý měsíc registrujeme větší zájem o investování do příběhů. Lidé v době, kdy se ekonomice daří, nechtějí nechat své peníze jen ležet. V listopadu se investorská komunita na Zonky rozrostla dokonce o 1002 investorů a investorek.

V listopadu investoři na Zonky překonávali rekordy. Doufáme, že i v prosinci bude nastolený trend pokračovat a do nového roku vstoupíme s více než čtrnácti tisíci aktivními investory. Bude tak potřeba o téměř šest set aktivních investorů, jelikož v listopadu investovalo 13 405 investorů, kteří celkem zainvestovali 112 175 600 korun.

Nejaktivnější byli už tradičně investoři z Prahy. Téměř čtyři tisíce obyvatel z hlavního města podpořilo příběhy na Tržišti. Pořadí na dalších místech se proti předchozím měsícům výrazně něměnilo. Větší zájem o investování jsme však zaznamenali u Středočechů.

Stejný trend panoval i u registrace nových investorů. Vládla Praha, na chvostu naopak skončili obyvatelé Karlovarského kraje.

Více než tři sta investorů rozšířilo své portfolio a má už tak více než 122 participací.

Oproti minulému měsíci investory více lákalo půjčovat na domácnost a auto-moto, refinancování se tak propadlo až na třetí místo. Nejméně peněz z investorských peněženek putovalo na cestovatelské příběhy, kterých se na Tržišti objevilo patnáct.

A už klasicky na závěr. Jaký den byl nejoblíbenější mezi investory?

Sdílet článek