11. listopadu 2016

Zavedení EET může přijít drobné živnostníky i na desítky tisíc, někteří si budou muset půjčit

Profilový obrázek

Spuštění elektronické evidence tržeb se blíží. Pro restaurace a hotely bude povinná už od 1. prosince, obchody se přidají v březnu. Náklady na technické vybavení a provoz systému půjdou ve většině případů do desetitisíců.

Malé hospody a drobné obchůdky čeká za několik týdnů zásadní změna. Tam, kde dosud stačila jednoduchá pokladna, bude muset nově být moderní zařízení s připojením k internetu, speciálním softwarem a tiskárnou účtenek. Důvodem je zavedení povinné elektronické evidence tržeb, která má podle ministerstva financí přispět k narovnání podnikatelského prostředí a lepšímu výběru daní.

Za začátku však EET přinese náklady, které budou pro řadu drobných živnostníků zásadní. I nejjednodušší systémy složené z tabletu a tiskárny totiž přijdou po započtení provozních nákladů na více než deset tisíc.

„Pro naše klienty umíme připravit řešení na míru, nejjednodušší systémy se skládají z tabletu a zařízení na tisk účtenek a dají se pořídit do osmi tisíc korun. Komplikovanější systémy stojí i násobně víc a dovedu si představit, že pro některé podnikatele může být jejich pořízení náročné,“ říká Pavel Friedrich, ředitel společnosti ONE PUB s.r.o., která elektronické pokladny prodává (www.rychlapokladna.cz).

My ze Zonkyho víme, že někteří drobní živnostníci, pro které je každá tisícikoruna tržeb důležitá, se už poohlížejí po půjčce, aby dokázali náklady na EET pokrýt. Zonky (www.zonky.cz) je jednou z nejjednodušších a nejlevnějších možností, jak si půjčit. Naše webové tržiště přímo propojuje lidi, kteří potřebují peníze, s těmi, kdo zrovna půjčovat mohou.

Díky tomu, že Zonky vynechává banku, je rychlejší a může si dovolit nabízet menší úrok. O půjčku od 20 do 500 tisíc korun je možné požádat online během 15 minut a stačí k tomu jen dva doklady totožnosti a výpis z internetového bankovnictví. Úroky začínají na 3,99 procenta, většina lidí si na Zonky (www.zonky.cz) půjčuje za méně než 8,49 procenta.

Zonky nabízí možnost, jak pořízení elektronické evidenční pokladny zjednodušit, aniž by udělalo díru do vašeho aktuálního rozpočtu. Výhodou u nás navíc je, že investorům nezáleží na tom, jestli jste OSVČ nebo zaměstnanec. Mnohem důležitější je váš příběh. Když v investorech vzbudíte důvěru, nemusí skončit jen u půjčky na EET. Peníze je možné získat i na rozšíření úspěšného podnikání nebo rekonstrukci provozovny. Jak přesně to funguje, se dočtete na Zonky.cz (www.zonky.cz) nebo  rovnou zavolejte na naši linku péče o zákazníky 800 449 999 – v pracovní dny od 8 do 20 h a o víkendu od 9. do 18 h na 800 449 999. Na Zonky lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.

Sdílet článek