4. dubna 2018

Ženám vstup zakázán

Tereza Sládková

V Kolíně mají pánové své posvátné místo, kde z nich udělají nejen fešáky, ale také si tam s majitelem Ondrou Kuncem poví vše, co mají na srdci. „Co se řekne u holiče, tam také zůstane,“ říká Ondřej, ale zároveň vítá všechny, kterým by mohl jakokoliv pomoci, třeba i na téma Zonky.

Poprvé v životě vcházím do barbershopu. Barbershop Kolínská je pánského holičství. Našlapuj velice opatrně, protože vlastně nevím, co mě čeká. Jak takové ryze pánské prostředí asi vypadá? Záhy zjištuji, že fakt pěkně, čistě s osobitým designem, který podtrhuje celkovou atmosféru daného prostoru. Jo tohle místo má fakt duši. Musím uznat, že z příjemného sofa se mi nebude chtít moc odcházet, zvlášť když se majitel Ondra tak pěkně poslouchá.

Samozřejmě se mi jako první dere otázka, zda sem je skutečně ženám vstup zakázán.

Haha. Ty tu jsi, takže úplně vám není vstup zakázán. Ale je to barbershop. Je to tedy pánské prostředí, takový pánský klub. Ty si také určitě ráda zajdeš na kosmetiku či na manikúru a jsi ráda za ženskou společnost, kde můžeš probrat věci i jinak, než pak doma s rodinou. Něco podobného vyhledáváme i my chlapi a takový barbershop je pak jednoduše spojení příjemného s užitečným.

Barbershop v Kolíně je čistě mužská záležitost.

Takže zde ženy ani nepracují?

Nepracují a primárně to ani není v plánu. Za realizací celého úspěchu nicméně určitě stojí moje přítelkyně, Michaela Linhová, která je úžasná kadeřnice a na realizaci tohoto nápadu se hodně nadřela, takže vlastně jedna žena za tím bude stát vždy. Pamatuji si, že jsme samotné počátky spolu probírali v kavárně, kde rádi řešíme nějaké problémy, nápady, apod. Je tam prostě vždy pohoda.

Najděte a navštivte další místa kolem vás, která Zonky podporuje ⇒

Pohodu ale cítím i teď tady u tebe v těchto designových prostorech. Ani nevím, zda se mi bude chtít odejít. Haha.

Tak to moc rád slyším. Mně právě něco takového v Kolíně chybělo. Kolín mám moc rád. Narodil jsem se tu a i nadále zde žiji. Když jsem uvažoval o svém podniku, věděl jsem, že nechci dojíždět do Prahy, ale chci mít podnik pěkně v místě bydliště, kde ještě navíc podobný není. I pánové v Kolíně a okolí se chtějí přeci líbit a dopřát si chvilku jen pro sebe!

Nesmí chybět ani relaxační zóna.

A je tomu skutečně tak? Mají to jako my ženy, když jdeme na kosmetiku, vlasy atd.?

Určitě ano. Tedy já nikdy nebyl na kosmetice, takže vlastně nevím, ale každopádně to je pro ně chvilka, kdy mohou (a svým způsobem to po nich i vyžaduji) vypnout a trochu si odpočinout. Vždyť volný čas je v poslední době to nejcennější. Máme ho všichni poměrně málo a navíc neumíme moc odpočívat. U mě si odpočinou, ale také probereme nejrůznější témata. Bavíme se fakt téměř o všem, ale víc ti nepovím. Co se řekne u holiče, tam také zůstane.

Místo dýchá osobitým designem.

Respektuji. Ale o tom, jak do tvého podnikání vstoupily Zonky bys nám říct mohl.

Jasně. Na to se neváže holičské tajemství. Haha. V minulosti jsem se od bank nedočkal zrovna ochotného přístupu, takže jsem vítal něco jiného. Navíc možnost vše vyřídit online mi vše velmi ulehčila. Trávit čas obcházením jednotlivých bank, kde výsledek nebyl zaručen, mě moc nelákalo. Čas je opravdu drahý. No a jelikož není nic zadarmo, bylo hned na začátku jasné, že náš záměr bude třeba nějak zafinancovat prostředky i nad rámec vlastních úspor. Nejdříve jsem to bral jen jako pokus. O Zonky jsem věděl, ale například nějaké doporučení jsem vůbec neměl, takže jsem si od toho ani moc nesliboval. A jsem rád, že jsem se spletl. Půjčené peníze šly na rozjezd. Bylo totiž jasné, že příprava nebude jen na pár týdnů a my jsme samozřejmě ale hned od začátku museli financovat běžné výdaje jako je nájem a energie. Bylo toho hodně, s něčím jsme na začátku ani nepočítali, takže vstupní úspory nemohli vystačit.

Kolínská Barbershop je jedním ze spousty míst, které Zonky podporuje v růstu.

To ráda slyším, že jsme tě překvapili a že jsme dopomohli ke vzniku dalšího krásného prostředí s duší. Přejeme ti jen to nejlepší. Co si vlastně ale přeješ ty pro svůj barbershop?

Především stálou loajální a hlavně upřímnou klientelu, na kterou se budeme vždy těšit. Zatím se nám vše plní podle představ, tak snad to půjde tak dál.

A co vy? Také si chcete otevřít pánský klub, kde je ženám vstup zakázán? Nebo toužíte mít třeba nové auto, vzdělávat se nebo jen splatit všechny nevýhodné půjčky? Zkuste to s námi na Zonky.

Sdílet článek