24. září 2018

Zonky fandí nevidomým fotbalistům

I nevidomí kluci střílí góly! Přesvědčili jsme se o tom na vlastní kůži (po které nás mrazilo) na 6. mezinárodním turnaji nevidomých fotbalistů, kam jsme přišli fandit našemu českému týmu. Klubu jsme předali také finanční dar, který může využít například na dopravu na další zápasy. A jak vzniklo spojení Zonky a BSC (Blind sport club) Praha?

Od samého začátku fandíme příběhům lidí. I díky tomu a investorům na Zonky vznikla naše Planeta Zonky a stejně tak vznikl i projekt Zonky sny. Rozhodli jsme se totiž podpořit také příběhy našich kolegů a vyzvali je, aby se nám se svými sny pochlubili. Nejvíce sympatické příběhy jsme pak podpořili i finanční odměnou.

A právě náš finanční manažer Ondra se rozhodl svou odměnu darovat dál. Klukům, kteří s neuvěřitelným elánem střílí góly jako málo kdo z nás. Finanční dar fotbalistům předal na mezinárodním turnaji, na který jsme přišli fandit.

Dvoudenní turnaj proběhl na pražském Jarově a objevili se na něm hráči ze 7 zemí, např. Maďarska, Německa nebo Ruska.

Nevidomí fotbalisté hrají s klapkami na očích, často i ochrannou helmou kvůli srážce s protihráčem. Ve hře jim napomáhá rolnička uvnitř míče a navigátor za bránou i brankář, který jako jediný z týmu vidí.

I přesto, že čeští kluci nevyhráli, jejich energie byla nezapomenutelná. A my jsme rádi, že jsme byli u toho. Protože Zonky fandí lidem!

Sdílet článek