Rozhovory

Technologie a inovace

Firmy v České republice vyprodukují 88 % odpadů. Problém je ale globální, říká Cyril Klepek, CEO společnosti Cyrkl

avatarUrl

Zonky

10. 6. 2021

ArticlePictureDetail

To co je pro někoho odpad, může být pro jiného nový zdroj. Cyrkl vytváří digitální prostor, který tisícovkám…

To co je pro někoho odpad, může být pro jiného nový zdroj. Cyrkl vytváří digitální prostor, který tisícovkám společností umožňuje zbavit se vyprodukovaného odpadu. Firmám přinášejí nejen finanční úspory ale i redukci CO2.

Co je Cyrkl a jak funguje?

Jedná se o digitální prostor, kde se odkládají odpady. Firma tam přijde, zdarma se registruje a vloží vyprodukovaný odpad. My v souladu s legislativou najdeme nejlepší možné užití pro daný materiál.

Když se v České republice bavíme o plýtvání, mluvíme většinou o domácnostech, ale na firmy se trochu zapomíná. Jaké množství odpadu u nás vyprodukují společnosti? Drtivou většinu. Mluvíme o 88 % odpadu, který vzniká v industriální oblasti nebo ve stavebnictví. Jenom v České republice to dohromady dává 38 miliónů tun. Většinu odpadu vyprodukují firmy a u nich není potřeba, aby odpad skončil někde na skládce. Společnosti mají vyšší množství zajímavého materiálu, který mohou dál zpracovat.

Fungujete v několika státech Evropy. Jak se v tomto oboru odlišují jednotlivé státy?

Jsou v nich výrazné rozdíly. Od takového divokého západu, který panuje v Polsku a částečně i u nás nebo Slovensku, tak v západní Evropě jsou na to líp. I když je pravda, že západní státy místo toho, aby skládkovaly jako my, tak ve velkém spalují. A to není optimální. Čeká nás obrovské množství práce, protože problém je globální a nikde zpracovávání odpadu nefungují úplně dobře.

Celý rozhovor najdete zde. Navíc si ho můžete jednoduše pustit jako podcast na Spotify.

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2024 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013