Rozhovory

Rozhovory

Fotbal je sport, který lidi milují

avatarUrl

Zonky

22. 11. 2019

ArticlePictureDetail

Fotbal je sport, který když jednou zkusíte, tak si jej zamilujete. Tak to minimálně bylo u Hynka Tlušťáka, zástupce…

Fotbal je sport, který když jednou zkusíte, tak si jej zamilujete. Tak to minimálně bylo u Hynka Tlušťáka, zástupce týmu FC TVD Slavičín. Ten totiž vnímá svůj tým jako druhou rodinu, se kterou dokonce občas tráví více času než se svými příbuznými. Opravdu silné pouto však není to jediné, co dělá tento tým unikátním.

Koníčky z dětství zásadně ovlivňují také naše „dospělá“ rozhodnutí. Sport, jako je právě fotbal, nejen že dětem dává tolik potřebný pohyb, ale zároveň je už od dětství učí hodnotám, jako jsou přátelství, spolupráce nebo třeba spolehlivost. Všichni malí fotbalisté jednou vyrostou, ale někteří se ke svému milovanému sportu rádi vracejí i v dospělosti.

Stejně tak se k němu rádi vracejí i hráči FC TVD Slavičín. Hynku, prozraď mi, proč jste si vybrali zrovna fotbal? 

Od mala nás fotbal baví. V týmu si mezi sebou dokážeme vytvořit opravdu silná pouta, takže je pak velmi těžké své spoluhráče a fotbal jako takový opustit. Je to taková naše druhá rodina. Často s lidmi z fotbalu člověk tráví víc času než s tou skutečnou rodinou a blízkými kamarády. Fotbalu se věnujeme celý život, za mlada jsme aktivně hráli a pak bez něj prostě nechtěli být. 

Hráči z FC TVD Slavičín se fotbalu věnují od dětství. Za tu dobu mezi nimi vznikla silná pouta.
Hráči z FC TVD Slavičín se fotbalu věnují od dětství. Za tu dobu mezi nimi vznikla silná pouta.

Navíc máme fotbal spojený se spoustou zážitků. Zejména se slovem „relax“, to tedy především tehdy, kdy se jdeme na fotbal jen dívat. S fotbalem dále úzce souvisí adrenalin, když jsme na lavičkách a sledujeme tým, a euforie. Tu máme zejména ve chvílích vítězství. Jít na fotbal navíc zpravidla znamená příjemně strávené nedělní dopoledne.

Kluci mají velmi poctivý přístup k utkáním. Přestože mají fotbal jako koníček, dávají do zápasů hromadu energie. Zároveň je to pro ně ale pořád „jen“ koníček, na který nemají tolik času, takže účast na trénincích není vždycky taková, jakou bychom si představovali. 

Myslím, že občasná neúčast na trénincích se dá v tomto případě omluvit, důležité je, že si v týmu rozumíte. Hezky jsi nám přiblížil momenty strávené na hřišti. Mě ale zajímají také informace ze zákulisí. Máte nějaký rituál, který před každým utkáním opakujete? A jak vypadají chvíle v šatně?

No, zase není to vždy jenom růžové. Nálada v šatně se odvíjí od výsledku hry. Občas dojde k nějakým neshodám. Každý má právo na svůj názor a v návalu emocí na hřišti jsou ty názory často rozdílné. Ale vždy to probereme po zápase v kabině a dál to neřešíme. I takové pozápasové chvíle k tomu všemu neodmyslitelně patří. Musím ale říct, že u nás většinou převládají ty radostné, občas dokonce bouřlivé momenty. 

Kluci mají velice zodpovědný přístup k utkáním a fotbalu se věnují naplno.
Kluci mají velice zodpovědný přístup k utkáním a fotbalu se věnují naplno.

A abych odpověděl na tvou otázku ohledně rituálů. Myslím, že nemáme speciální rituál, který by žádný jiný tým neměl. Před začátkem utkáním si ale vždycky plácneme pro štěstí a po vítězném utkání máme svůj oslavný zpěv, to je nejlepší odměna. (smích)

Součástí takových chvil by určitě chtěl být nejeden hráč. Podle čeho vybíráte nové zájemce? Musí člen vašeho týmu splňovat nějaké konkrétní požadavky? 

Většina nových hráčů přichází z dorostu našeho klubu, ale někteří přicházejí i z menších klubů v okolí. A speciální požadavky asi nemáme. Ve fotbale je dobré, když má každý trochu jiné osobnostní vlastnosti a společně tak vytvoří super tým. Poctivost, dynamika a vytrvalost s chytrostí jsou pro fotbal ty nejzákladnější.

Tyto vlastnosti se mi líbí. Myslím si, že poctivost, vytrvalost a chytrost jsou důležité nejen pro fotbal, ale i pro život všeobecně. Přesuneme se z aktivního hraní fotbalu na trochu pasivnější aktivitu. Jak jsi na tom se sledováním fotbalu v televizi? Máš nějaký vysněný tým, se kterým by ses rád utkal?

Fotbal sledujeme nejen pro zábavu, občas se z televizního vysílání snažíme i inspirovat kličkami profesionálů. Záleží i na situaci, když se na fotbal díváme s partou u piva, tak je to spíš pro radost. Pokud se na fotbal díváme v klidu doma na gauči, tak se snažíme něco obkoukat. Velkou inspirací pro nás je i tým Real Madrid, proti kterému bychom si i rádi zahráli. Jen by to nebyl moc vyrovnaný zápas, převálcovali by nás totiž úplně ve všem. (smích)

Většina nových hráčů přichází z dorostu našeho klubu, ale někteří přicházejí i z menších klubů v okolí.
Většina nových hráčů přichází z dorostu našeho klubu, ale někteří přicházejí i z menších klubů v okolí.

Takže nejsi jen aktivní hráč, jsi i zapálený fanoušek. To jde ostatně ruku v ruce. No a co vaše partnerky? Jsou stejně zapálenými fanoušky, jako jste vy? 

To rozhodně ne, bylo by pro ně fakt těžké se nám v tomto vyrovnat. Ale náš koníček podporují a berou ho jako součást našich životů. Počítají taky s tím, že přes sezónu moc volných víkendů nemáme. Po tolika letech nás to už „neodnaučí“. (smích)

Takže přísloví „Starého psa novým kouskům nenaučíš“ se zde ukazuje jako pravdivé. Chození na fotbal ale není věc, kterou by byla potřeba odnaučit, naopak je to podle mě dobře strávený čas. Mám pro tebe poslední otázku. Nedávno jste se rozhodli obléknout dresy od Zonky. Co vás se Zonky spojuje?

Nabídka od Zonky nás velmi zaujala a je to možnost, jak našemu týmu pomoci, tak proč to nezkusit. Se Zonky jsme ve spojení přes rodinného příslušníka, který zde pracuje.

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2022 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013