Rozhovory

Rozhovory

Fotbal lidi sbližuje

avatarUrl

Zonky

31. 10. 2019

ArticlePictureDetail

Pro zakladatele týmu FC Handball byl zpočátku fotbal až na druhém místě, postupně si ale k němu našli cestu. Nyní si…

Pro zakladatele týmu FC Handball byl zpočátku fotbal až na druhém místě, postupně si ale k němu našli cestu. Nyní si jej hráči spojují s napětím, radostí ze hry, vítězstvím a společně stráveným časem. Navíc se díky několika letem společného hraní fotbalu stali ze spoluhráčů přátelé. Nejen o dynamice týmu nám povyprávěl Martin Altschmied.

Neustále slýchám, jak je fotbal víc než jen hra. Výroků, že fotbal je život a že to nemůžu pochopit, jsem slyšela nespočet. Tyto názory však pocházejí od lidí, kteří se, jak se říká, narodili s míčem u nohy. Proto jsem ráda, že si dnes popovídám také s někým, kdo si k fotbalu našel cestu postupně.

Martin mi totiž prozradil, že se k fotbalu dostal až později, a to částečně díky vlivu kamarádů. Martine, jak váš tým vlastně vznikl? A jak ses k fotbalu dostal konkrétně ty? 

Naši otcové zakladatelé měli fotbal zpočátku jako doplňkový sport, jejich prioritou tehdy totiž byla házená. Proto ten pro fotbalový tým trochu neobvyklý název Handball. No a já to měl podobně. Od mala jsem hrával závodně volejbal, ale k fotbalu mě to vždycky táhlo. Přeci jen je to u nás nejoblíbenější sport, takže při rozhovorech s kamarády se mu nedalo ani moc vyhnout. Původně jsem začínal v bráně, protože jsem dokázal do míče nejen kopnout, ale i praštit rukama. Tam mi ale chybělo víc pohybu, a tak jsem se postupem času dostal do pole, kde hraju doteď. Jestli hraju útok, nebo obranu, je celkem jedno, zvládám vše podle potřeby.

Takže jsi takový multifunkční člen týmu. A co tví spoluhráči? Co bys nám o nich mohl říct?

Jádro týmu spolu hraje už léta, takže i když nemíváme pravidelné tréninky, jsme dobře sehraní. S věkem se hra také více uklidnila, ale zase oproti mladým týmům nám už pokulhává fyzička. Proto se každou sezonu snažíme doplnit tým pár mlaďochy, aby to za nás vepředu někdo pořádně odběhal. (smích)

Taky oceňuji, že v týmu panuje převážně dobrá nálada. Třeba mě osobně nenakrkne téměř nic, jsem klidný člověk. Snad jen kritika od někoho, o kom si myslím, že se mu zápas třeba také nepovedl. Ale takováto výměna názorů zůstává vždy na hřišti. To ani jinak nejde, pokud spolu chce tým vydržet déle než jednu sezonu.

Očividně se vám zanechání výměny názorů na hřišti osvědčilo, přece jen spolu hrajete už nějaký ten pátek. No a jak je to s novými hráči? Zmínil jsi, že se každou sezónu snažíte doplnit tým. Podle čeho nováčky vybíráte? 

Snažíme se hledat mladé nadějné hráče např. v týmech velkého fotbalu, kteří nemají přes zimu sezonu. Případně lovíme zkušenější hráče z ostatních týmů, kteří by s námi chtěli hrát. Ideální spoluhráč by měl být rychlý, chytrý, šikovný a měl by mít smysl pro fair play.

Co pro vás znamená, když se řekne „jít na fotbal“? Máte s fotbalem spojené i nějaké rituály, které jako tým dodržujete?

Pro nás je slovní spojení „jít na fotbal“ v ideálním případě spojeno s napětím, radostí ze hry, vítězstvím a pivem. Po skončení sezony je dokopná, to je taková klasika. No a když je čas, zajdeme na kus řeči a jedno pivo po každém zápase, to by se asi dalo nazvat rituálem. Jinak pokřiky, maskoti a tyhle věci se u nás nenosí. (smích)

No a jak to máš s fotbalem v televizi? Snažíš se okoukat nějaké zákroky a kličky, se kterými bys zazářil na hřišti? Máš nějaký tým, se kterým by sis rád změřil síly? 

Osobně sleduju fotbal spíše pro radost. Navíc, náš tým hraje futsal, velký fotbal je v zásadě úplně jiný sport, jen se tam také kope do míče. (smích) My navíc ani nehrajeme nějakou vysokou soutěž, takže by nás spolehlivě převálcoval každý tým z první ligy, a to ve všech ohledech. 

Myslím, že bys sobě a svému týmu měl trochu víc věřit. Určitě by to nebyla tak výrazná porážka, jako ji popisuješ. Navíc by vás určitě přišly podpořit vaše partnerky.

Na tak velký zápas by nejspíš dorazily, jinak nám ale chodí fandit minimálně. Tyhle chlapské radosti je většinou moc nezajímají. (smích) 

Vsadím se, že ony mají také své radosti, kterým pro změnu neholdujete vy chlapi. Mám pro tebe poslední otázku. Nedávno jste se rozhodli obléknout dresy od Zonky. Co vás se Zonky spojuje? 

Rádi vyhráváme. Tak jako Zonky poráží tradiční finanční instituce ve spotřebitelských půjčkách a férovosti k zákazníkům, my chceme porážet své soupeře v soutěži. 

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2022 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013