Rozhovory

Rozhovory

Fotbal není jen pro mladé kluky

avatarUrl

Zonky

6. 11. 2019

ArticlePictureDetail

Ve svých studentských letech si fotbal občas zahrál téměř každý z nás. Hráči z týmu SK Šestajovice se však svému…

Ve svých studentských letech si fotbal občas zahrál téměř každý z nás. Hráči z týmu SK Šestajovice se však svému koníčku věnují i nyní a dokazují tak, že věk je jen číslo. Tito veteráni, jak je nazval jejich zástupce Miroslav Šimon, by se navíc nebáli postavit ani tak uznávanému týmu, jako je Real Madrid.

Pro dnešní rozhovor vyrážím pár kilometrů na východ od centra Prahy do obce zvané Šestajovice. Se zástupcem stejně zvaného fotbalového klubu nás pojí Zonky, které hráče podpořilo novými dresy. Jak jsou s nimi členové týmu spokojení, však není jediná věc, která mě zajímá.

Mirku, prozraď nám něco o svém týmu. Co na něm oceňuješ? A jsou momenty, kdy u vás dochází k rozporům? 

Na našem týmu oceňuji partu, týmového ducha a chuť stále hrát fotbal. Myslím, že ta se po ukončení školních dní až tak často nevidí. (smích) Ale našlo by se i pár negativních věcí. Mě například neskutečně vytáčí, když hráč komentují rozhodnutí rozhodčích, to opravdu moc v lásce nemám. Občas taky v týmu nastane ne úplně vřelá výměna názorů. Já osobně ji nechávám na hřišti a špatnou náladu nebo naštvání si s sebou domů neberu. Ne každý ale vychladne tak rychle, někteří spoluhráči potřebují den dva na rozdýchání. 

Týmový duch a chuť stále hrát fotbal, tyto hodnoty pojí hráče z SK Šestajovice.
Týmový duch a chuť stále hrát fotbal, tyto hodnoty pojí hráče z SK Šestajovice.

Důležité ale je, že se nakonec vždy vše vyřeší. Přeci jen spolu trávíme každý týden šest hodin a někdy i více, to je příliš mnoho času na to, abychom ho trávili naštvaní jeden na druhého. Při pátečním pivu je většinou vše zapomenuto a odpouštěno. 

A co chvíle mimo hřiště? Máte třeba nějaké předzápasové rituály? Jak vypadají chvíle v šatně? 

Takové rituály náš tým nemá. Osobně nevěřím, že by nám mohly třeba přinést štěstí. Výsledek hry záleží hlavně na výkonech hráčů. Občas je sice štěstí potřeba, ale nejsou pro něj podle mě potřeba rituály. No a chvíle v šatně jsou různé, odvíjí se od výsledku zápasu. Po prohraném je ticho a na všech je vidět zklamání, kdežto po vyhraném je tradičně křik a veselí. 

To, že fotbal hraješ, už víme. Sleduješ jej ale také třeba v televizi? Máš nějaký oblíbený tým, proti kterému by sis rád zahrál?

Momentálně nemám tolik času, takže moc ne. Dříve jsem však sledoval zápasy docela dost, spíš to ale vždy bylo čistě pro radost. Někteří hráči se televizním utkáním nechávají inspirovat a snaží se využít některé zákroky, které tam vidí. Já okoukal jedině „zidanovku“. (smích)

Jak jsem už zmínil, fotbal teď moc nesleduju, nicméně „vysněného“ soupeře mám a je jím Real Madrid. Při zápasu s nimi bych nám tipoval pouze deset minut, a pak bychom odešli fyzicky. Na to nám ale stačí i tým z Fortuna ligy. (smích) Náš tým má věkový průměr kolem 38 let. To už je spíš na veteránský fotbal. I tak by to ale byl zajímavý zážitek utkat se s takovým týmem, jako je právě Real. 

Čeští veteráni proti Realu Madrid, dokážu si představit ten titulek. To by určitě přilákalo mnoho fanoušků. Co vaše přítelkyně, fandí vám? 

No, zrovna moje partnerka by byla nejradši, kdybych na žádný fotbal nechodil. Ona fotbal příliš v lásce nemá a fandit opravdu nechodí. Pro mě jsou ale chvíle strávené na fotbale spojené se zábavou a setkáním s kamarády, takže přestat chodit určitě neplánuju. (smích)

Vsadím se, že kvůli tak důležitému zápasu by udělala výjimku. Kromě fanoušků by zápas s Realem Madrid podle mě určitě přilákal i zájemce o váš tým. Jak vlastně vybíráte nové hráče?

Přiznám se, že ani nevím. Většinou přijdou sami. Nemyslím tím, že bychom byli zase tak známí a vyhlášení, ale spousta z nás se přistěhovala a prostě nechtěla s fotbalem končit. Pro nás je pak hlavní, aby to byl nejen férový hráč, ale i člověk. No a taky by měl být ideálně rychlý a měl by umět pracovat s balónem. V České republice se určitě dají najít talentovaní a šikovní kluci, kteří jsou přínosem týmu. 

S tím souhlasím, rozhodně se u nás talentovaní fotbalisti najdou. Mám na tebe poslední otázku. Kromě vašich skvělých výkonů totiž na hřišti předvádíte i nové dresy od Zonky. Co vás se Zonky spojuje? 

Se Zonky nás spojuje projekt Zonky fandí. Jako menší klub uvítáme každou podporu. Proto jsme velice rádi, že se nám naskytla příležitost spolupracovat právě se Zonky. Věřím, že toto není naše poslední spolupráce.

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2022 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013