O penězích

Jak se zařadit mezi nejbohatší lidi světa

avatarUrl

Zonky

28. 1. 2018

ArticlePictureDetail

Jméno jednoho z nejbohatších lidí na světě znají všichni. Málokdo ale ví, v čem spočívá tajemství úspěchu,…

Jméno jednoho z nejbohatších lidí na světě znají všichni. Málokdo ale ví, v čem spočívá tajemství úspěchu, které Billa Gatese k pohádkovému bohatství dovedlo. Podívejte se na Gatesův recept, jak se dostat na vrchol a setrvat na něm.

Vyhledáte-li si žebříček nejbohatších lidí světa, který každoročně sestavuje magazín Forbes, najdete i letos na jeho vrcholu Billa Gatese s ohromujícím bohatstvím, přesahujícím 86 miliard dolarů. Při pohledu na toto číslo se nabízí jasná otázka – je možné na základě sledování Gatesova života odhalit recept, jak se dostat na vrchol?

Stejnou otázku položil Gatesovi při jednom z rozhovorů také moderátor Larry King. Tady je Gatesova odpověď, shrnutá do tří stručných bodů:

  • Využijte příležitosti

„Byl jsem ve správný čas na tom správném místě a viděl jsem příležitost, která mě zcela pohltila. Nicméně na tom stejném místě byla ve chvíli, kdy počítače začaly nabírat na popularitě, ještě spousta dalších lidí.“

  • Mějte jasnou vizi

„Měl jsem jasnou a dlouhodobou vizi, jak osobní počítače změní každý aspekt našeho života. Ale stejně jako v předchozím bodě – ani zde jsem nebyl jediný, protože podobnou vizi se mnou sdílelo mnoho dalších.“

  • Odhodlejte se k akci

„Co mě však od ostatních odlišilo, bylo to, že jsem začal okamžitě jednat. Pokud jste ve správný čas na tom správném místě a zároveň máte jasnou vizi nebo třeba i přelomovou myšlenku, kam se budou nové technologie v budoucnu vyvíjet, musíte se odhodlat k akci. Pokud o vašem nápadu budete stále jen přemýšlet, pak nikdy nebudete úspěšní.“

Bill Gates prozrazuje jeden z klíčů úspěchu. Nečekat a jednat.

Kolikrát se vám už stalo, že jste měli nějaký skvělý nápad, ale neodhodlali jste se k akci, jen abyste za několik let mohli pozorovat, jak na tom stejném nápadu vydělává peníze někdo jiný?

Přečtěte si další články o šílených nápadech, které dokázaly vydělat miliony!

Bez práce není úspěch

Abyste byli úspěšní, potřebujete všechny tři prvky, které zmiňuje Gates – musíte rozpoznat nabízenou příležitost, vytvořit si jasnou vizi, kam budete vy sami nebo váš produkt v budoucnu směřovat, a následně na svém nápadu neúnavně pracovat, abyste jej z podoby představy převedli do praxe.

I Gates totiž věděl, že úspěšným se nestanete ze dne na den, ale cesta k úspěchu vede přes tvrdou práci. Své vášni – programování – se věnoval až 16 hodin denně. Klíčovým faktorem bylo, že jako pole svého podnikání si Gates zvolil obor (počítače), který skutečně miloval a kterému se věnoval již od dětství. I proto pro něj bylo snadné vidět jasnou vizi budoucnosti a jejímu naplnění věnovat veškerou svou energii.

Také máte podnikatelský nápad, který si říká o realizaci? Pokud vám k rozjetí vlastního podnikání chybějí peníze, na Zonky si můžete výhodně půjčit až 500 000 Kč. Úroky začínají na 3,99 % a vše navíc vyřídíte online.

 

 

 

 

 

 

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2024 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013