Rady a tipy

Jak ušetřit na cestování a cestovním pojištění

avatarUrl

Zonky

2. 5. 2019

ArticlePictureDetail

Rádi cestujete, ale neradi utrácíte horentní sumy peněz? Jsme na tom stejně. A protože nechceme, abyste museli zůstat…

Rádi cestujete, ale neradi utrácíte horentní sumy peněz? Jsme na tom stejně. A protože nechceme, abyste museli zůstat doma, naučíme vás cestovat levně. Na to, abyste mohli poznávat nová místa, nemusíte být milionáři, stačí na to jít chytře. Seznamte se s našimi triky na levné cestování a naučte se, jak nezbytné výdaje srazit na minimum.

Prozkoumávat tajuplné uličky italských měst, obdivovat gejzíry na Islandu, nadechnout se vůně levandule v Provence, ponořit se do víru světových velkoměst… Cestování je krásné. „Ale drahé,“ dodáváte? Přesvědčíme vás, že opak může být pravdou!

Nejlevněji budete cestovat, pokud budete na cestě neustále. Vzít batoh, prodat byt a sednout na vlak je ale trochu extrém. Pro méně „profesionální“ turisty máme několik základních rad:

  • Cestujte ve skupině – Po ČR a blízké Evropě se vyplatí cestovat ve skupině 4-5 lidí. Umožní vám to totiž podělit se o hromadné náklady a jako skupina také dosáhnete na atraktivní slevy (vstupné, jízdenky…).
  • Cestujte „punkově“ – Rozdíl mezi cenou hotelového pokoje a místa v kempu by přehlédl málokdo. Jestliže vám tedy nevadí trocha nepohodlí, cesta jedním autem a  nocování ve stanu je superlevná varianta.
  • Mějte vlastní jídlo – Málo co leze do peněz tak, jako stravování v restauracích nebo bistrech. Zkuste si vařit sami, nebo se spolehněte na snídaně ze „sámošky“ a cena výletů se rapidně sníží.
  • Pracujte v zahraničí – Dlouhodobá brigáda v zahraničí je skvělá možnost, jak poznat jinou zemi. Au-pair, housesitting nebo pomoc na plantážích… Nejenže za pobyt nedáte ani korunu, ale ještě si peníze dovezete s sebou.

Poznejte krásy Česka

Víme, výlet vlakem do Zoo nezní tak cool, jako exotická pláž v Karibiku, dramaticky se ovšem liší cenovou náročností. Po Česku ale nemusíte cestovat jen à la školní výlet. Zkuste si dát nějaké téma, nebo se zaměřit na určitý typ míst. České památky UNESCO? Lokace populárního seriálu? Naše vlast toho má mnoho co nabídnout. A pokud vám nápady na cestování dojdou, na internetu jich je spousta.

Víte, kde seženete levné letenky?

Ovšem i do zahraničí se můžete vypravit za rozumnou cenu. Místa nedaleko od ČR jsou dostupná po kolejích (a cestování vlakem vás překvapí svou pohodlností), ta vzdálenější si ale říkají o leteckou dopravu.

Víme, výlet vlakem do Zoo nezní tak cool, jako exotická pláž v Karibiku, dramaticky se ovšem liší cenovou náročností.

Nákup letenek se dokáže prodražit. Jak poznáte, které jsou nejlevnější a jestli lze dané společnosti vůbec věřit? Výbornou variantou jsou Kiwi letenky. Na Kiwi najdete ověřené společnosti, které létají po celém světě. A díky last minute nebo first minute nákupům ušetříte hromadu peněz.

Na ubytování musíte chytře!

Pokud nemáte to štěstí, že byste měli různě po světě přátele a známé, kteří vás u sebe nechají pár nocí přespat, musíte ubytování vymyslet rafinovaněji. Způsobem, jak bydlet úplně zadarmo, je „couchsurfing“. Noc strávíte u někoho na gauči a na oplátku pak zase někoho ubytujete vy. O zprostředkování se starají různé internetové platformy.

Chcete-li ale tradičnější bydlení, trefou do černého jsou rezervační portály. Jeden z nejoblíbenějších, Booking.com, navíc skýtá možnost získat cashback, díky kterému můžete získat část peněz z objednávky zpět na svůj účet.

Cestovní pojištění – prevence je nejlevnější

Že byste se měli před dovolenou v zahraničí pojistit, snad ani netřeba říkat. Pokud se totiž přihodí nějaká nemilá událost, cestovní pojištění vás doslova vytáhne z bryndy. Nebo z potenciálních dluhů za lékařskou péči.

Dalším důvodem, proč si pořídit cestovní pojištění, je i  velmi nízká cena. Které je to nejvýhodnější, vám pomůže najít srovnávač pojištění. Některá cestovní pojištění stojí jen pár korun za den. Celou dovolenou tak pojistíte za méně, než na kolik vyjde káva v hotelu. Pocit bezpečí, který tím získáte, je ovšem k nezaplacení.

Jak můžete vidět, ani pěkná dovolená nemusí vysát vaši peněženku tak, abyste byli nuceni brát si půjčku. Přesto někdy není jiné cesty, zvlášť pokud cestuje rodina s dětmi. Buďte ale velmi ostražití a vše si dvakrát rozmyslete. I za méně peněz se dá užít dost muziky!

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2023 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013