O Zonky

Jsme féroví. Na Zonky se skrytých poplatků bát nemusíte

avatarUrl

Zonky

10. 12. 2017

ArticlePictureDetail

Zažili jste už to zděšení, když se z pár řádků drobným písmem ve smlouvě vyklubaly tisíce korun navíc, které jste…

Zažili jste už to zděšení, když se z pár řádků drobným písmem ve smlouvě vyklubaly tisíce korun navíc, které jste museli zaplatit? Doby, kdy jste k podpisu smlouvy potřebovali lupu a právnickou školu, jsou naštěstí pryč. Na Zonky vám všechno řekneme hned a na rovinu.

button_jak_zonky_pujcuje_cervena

Pro vzájemnou spokojenost a důvěru je prostě nutné jednat s otevřenými kartami. Na Zonky to víme, a proto před vámi nic neskrýváme. Nemáme žádné skryté poplatky a nabízíme spoustu výhod, které vám mohou splácení zpříjemnit. Tak třeba předčasné splacení nebo jakákoliv mimořádná splátka zdarma. Celou částku můžete zaplatit třeba hned a nezaplatíte za to ani korunu navíc. Neplatíte za žádné výpisy, upomínky ani žádné další věci, které vám mohou otravovat život.

Úplně zadarmo to ještě nejde

Samozřejmě ani na Zonky nedostanete peníze úplně zadarmo. Na cílovou částku se skládají jednotliví investoři, kteří procházejí nabídky půjček na našem tržišti a vybírají si. Kolik zaplatíte, je tedy závislé na ratingu. Ty nejlepší půjčky začínají už na skvělých 3,99 % ročně, rizikovější mají procenta o něco vyšší. Příliš rizikové klienty musíme odmítat i na Zonky.

Pokud je předem jasné, že by se splácením měli problémy, musíme je s díkem odmítnout a chránit tak je i naše investory.

Zonky je oproti klasickým bankám daleko úspornější. Nemusíme mít armády úředníků ani desítky poboček po celém Česku. Za to, že zájemcům propočítáme nabídku, najdeme jednotlivé investory a částku mezi ně rozdělíme, si bereme jen jednorázový dvouprocentní poplatek. Navíc za vás vyřídíme všechno papírování a vy se ani nemusíte zvednout od stolu. Stačí na to internet. Nic víc kromě úroků investorům pak už neplatíte. Když si někdo půjčí třeba padesát tisíc korun, zaplatí na začátku poplatek tisíc korun a pak už se nemusí ničeho bát.

Ne všude vám hned nalijí čistého vína

Abyste jednoduše přišli na to, kolik peněz ve finále zaplatíte a jak moc je půjčka výhodná, podívejte se na roční procentní sazbu nákladů (RPSN). Ta je ze zákona součástí každé nabídky, a to u všech bank i nebankovních subjektů. Znamená to, jaké procento z dlužné částky zaplatíte za jeden rok splácení. A právě tady se láme chleba a ukazuje se, jak výhodné nebo nevýhodné některé půjčky jsou. Na Zonky je v RPSN jen již zmíněný dvouprocentní poplatek a úrok, který jde investorům.

Pokud chcete rychle zjistit, kolik si na Zonky můžete půjčit a kolik by vás to stálo, použijte naši interaktivní kalkulačku. Za pár vteřin budete vědět, na čem jste.

 

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2024 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013