Rozhovory

Rozhovory

Pražské „těhule“ navštěvují Jiřinku

avatarUrl

Zonky

16. 2. 2018

ArticlePictureDetail

Studio Jiřina u Karlova náměstí je oázou nejen pro těhotné, ale zároveň jedno z prvních míst, které se Zonky rozhodlo…

Studio Jiřina u Karlova náměstí je oázou nejen pro těhotné, ale zároveň jedno z prvních míst, které se Zonky rozhodlo podporovat v tom, co dělá, a kam se můžete přijít zeptat na zkušenosti se službou. Jiřina Šimečková je perfekcionistka. Dlouho nemohla najít studio, kde by mohla cvičit. Nakonec si otevřela vlastní a dnes říká: „Díky podnikání jsem poznala skutečné přátele.“

Sedíme tu přímo ve cvičebním sále, obklopeny nejrůznějšími pomůckami na cvičení. Mě hned napadá: Kdy se u tebe zrodil nápad otevřít si vlastní studio?

Já jsem už 15 let instruktorkou zdravotní tělesné výchovy. Vždycky jsem cvičila po různých studiích. Byly to prostory cizí, ve kterých mi mnohdy něco chybělo, ať už pomůcky, vychytávky, světlo, teplo. Mohla jsem být sebelepší instruktorkou, ale mnohdy mi to kazily prostory. Nebo mně to alespoň tak přišlo, protože jsem perfekcionistka. Proto jsem se rozhodla zařídit si své prostory, svou firmu, své studio, kde bude vše podle mých představ.

Povedlo se. Jaké byly začátky, když ses rozhodla pro vlastní studio?

Těžké, zároveň plné očekávání a radosti. Několik měsíců jsem hledala to správné místo. Ono najít vhodné nebytové prostory, aby se skloubily finance a kvalita, to je celkem oříšek. Za ta léta nasbíraných poznatků jsem měla jasnou představu, jaký prostor hledám. O to víc to bylo složitější.

Hledání vhodných prostor nebylo pro Jiřinu snadné.

Měla jsem požadavek i ohledně dostupnosti MHD a toužila být někde poblíž centra. Někdy mi nevyhovovalo sociální zázemí, jindy zase bylo nutné celý prostor zrekonstruovat. To jsem nechtěla. Má představa byla najít prostory, které po lehkých úpravách a pár nákupech budu moct otevřít. našla jsem. Zbourali jsme jen v jednom sále sádrokartonovou příčku, abychom získali větší místnost na cvičení.

To muselo být náročné nejen fyzicky a psychicky, ale také finančně.

Do začátku jsme měli nějaké finance, ale samozřejmě ještě mnoho chybělo. Oslovila jsem Zonky, protože jsem potřebovala finanční injekci, abych sál zdokonalila a mohla ho třeba nabídnout dál. Díky Zonky jsem mohla pořídit vlastně veškeré pomůcky, které tu vidíš. Půjčila jsem si na dovybavení studia. Ono se to nezdá, ale je toho docela dost, co je třeba v takovém studiu a na samotné cvičení.

Jiřina ráda všem prozradí své zkušenosti se Zonky.

Zonky bych doporučila všem. Fakt. Kdokoliv se mě na něj zeptá, doporučuji.

Já jsem byla moc spokojená. Půjčka pro mě byla rychlá, výhodná a hlavně příjemná. Vždyť je to super, že mi půjčili investoři, kteří si přečetli můj příběh a věřili mi. Někdo za tím je. Lidé. A to se mi líbí. Ona půjčka není zrovna něco, čím se pyšníte. A někdy si v bance připadáte ještě hůře při těch jejich lustracích. A taky vás nalákají na něco a poté je skutečnost jiná. Proto pokud by se někdo chtěl zeptat, na moji zkušenost, může se kdykoliv zastavit do studia a třeba si k tomu i zacvičit.

Prostor se ti podařilo připravit podle představ, ale vyhráno jsi ještě neměla.

Ne, otevírali jsme v červnu 2017, což úplně nejlepší načasování nebylo. Každý byl na prázdninách a na cvičení moc nikdo nemyslel. Ale přežili jsme. Měla jsem alespoň více času na nějaké zařizování a vyšperkování studia. Hodně jsem se také věnovala inzerci. Zkusila jsem všechno možné. Vše je zkušenost, ale ne vše pomůže. Chválím si spolupráci s kartou MultiSport. Ceny jsem přizpůsobila konkurenci, které naštěstí v okolí tolik není. Za ty měsíce, co tu jsme, nastaly samozřejmě krizové momenty, což je ve službách asi normální. Ale všichni mi říkali, že první rok musím prostě vydržet.

Zatím mě to nepřestalo bavit a hnát dopředu, takže cítím, že to je to správné.

Jiřino, na jaký typ cvičení k tobě mohou zájemci přijít?

Cvičím s těhotnými na velkých míčích. Věnujeme se při tom pánevnímu dnu, relaxaci a dechovým cvičením. Mám tu už pravidelné klientky. Tedy do porodu. Pak tu mám pro těhotné dopolední cvičení s porodní asistentkou. To si maminky pochvalují, jsou ráno více fit. Samozřejmě cvičím na míčích i s netěhotnými. Velice oblíbená je hodina zdravá záda a pánevní dno. Hodně se protahujeme a posilujeme právě zmíněné pánevní dno, které je důležité mít posílené.

Jiřina necvičí pouze s těhotnými ženami. Chystá i další lekce.

Je tvé studio pouze pro ženy, nebo máš připravené cvičení i pro muže?

Právě na hodinu zdravá záda a pánevní dno mohou i muži, není to záležitost pouze žen. Pánevní dno úzce souvisí s bolestmi zad, takže je doopravdy velice důležité se mu věnovat. Pokud ho nemáme zpevněné, míváme bolesti zad. Hodně ke mně chodí lidé, co mají sedavé zaměstnání.

Máš pro své klienty připravenou ještě nějakou specialitu, na kterou bys je nalákala?

Mám oblíbenou hodinu, kdy cvičím podle Mojžíšové. Je to taková základní sestava, uvolňujeme i oblast pánve. Tedy pomáháme ženám se třeba zbavit bolestí při menstruaci, pomoct to může i při početí. Tato sestava je ale i pro netěhotné klienty, kteří trpí právě bolestmi zad. Hodně cvičíme vsedě na zemi. Na závěr máme dechová cvičení a relaxaci. Balantes (pilates) je hodina, kdy hodně využíváme overbally a celkově hodně balancujeme, vypodkládáme si různá místa. Overballů mám mnoho, ráda používám třeba tři. Dají se pak s nimi dělat skvělé cviky. Dále bych chtěla přidat hodiny jógy ve večerních hodinách.

Jiřina by ráda rozšířila hodiny i o jógu.

Zajímá mě, proč ses zaměřila zejména na těhotné ženy. Lákala tě práce s těhotnými, nebo jsi viděla díru na trhu a chtěla ji zaplnit?

Za ta léta mám tuto oblast trochu prozkoumanou, a abych řekla pravdu, v Praze toho cvičení pro těhotné moc není. Takže se to tak sešlo. Jsou zařízení, která s maminkami cvičí, ale jsou doprovázena obavami, zda a jak s nimi cvičit. Přeci jen je to jiný stav. Setkáte se s tím, že někde vyžadují potvrzení od lékaře. Já to mám třeba udělané tak, že mám sepsané instrukce, které každá maminka dostane nebo si je přečte na webových stránkách, a pokud se jimi řídí, pak je vše OK. Radím, aby třeba v nějaké situaci přestaly cvičit apod. Ono se to možná nezdá, ale co lékař, to názor na cvičení v tomto období – a to samé platí o maminkách.

Podívejte se i na další projekty lidí z Planety Zonky, které jsme se rozhodli podpořit!

Jaké jsou nastávající maminky jako klientky? Ženy na mateřské jsou podrážděné, nemají do ničeho chuť. Platí to i tady?

Ani ne, maminky jsou většinou vděčné, když jim někdo pomůže, poradí a uleví od bolestí zad. Na míčích si odpruží páteř a naučí se ho využívat i třeba pak do porodnice. Mnohým maminkám pomáhá docházení na hodiny i psychicky – jsou mezi svými, někam jdou, dělají něco pro sebe…

Maminkám cvičení doporučuji, ale musí si určitě pročíst informace a instrukce na webu. Jsou ale většinou velice zodpovědné, a tak i přistupují ke svému tělu a k miminku.

Zonky má radost, že pomáhá novým projektům.

Studio má za sebou půl roku. Mnohé jsi vyzkoušela a zjistila, jak funguje. Máš už teď v hlavě nějaké další kroky, jak studio posunout zase o kus dál?

Moc si přeju, aby prostor žil a byl místem, do kterého se lidé rádi vracejí. Zároveň chci klientům nabídnout komplexní služby, proto zde mám třeba i maséra, kterého nastávající maminky občas rády využívají. Stane se, že mamince nedoporučíme cvičit. Je to výjimečné, ale už se to stalo – pak třeba maminka aspoň využije šikovné ruce maséra. Plánuji i kosmetické poradenství. Mám rozjednané další akce, projekty, abych tu využila i víkendy. Chci zde mít semináře právě na již zmíněné pánevní dno a celkově předat více informací nejen těhotným, ale ženám celkově. Třeba i po porodu. Chci, aby zde vznikl multifunkční prostor. Aby se dal provozovat od rána do večera a každý si tu našel to své.

button_jak_zonky_pujcuje_cervena

Ať si chcete jít k Jiřince zacvičit, nebo si chcete také otevřít své studio, zkuste to s námi na Zonky. U nás si půjčíte bez lustrací a v klidu. Třeba až 500 000 Kč – a s tím už si jde plnit sny krásně.

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Když si na Zonky půjčíte 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně na 60 měsíců, budete mít pravidelné splátky 3 030 Kč a poslední splátku 2 968,38 Kč. Protože jednorázový poplatek jsou vždy 2 % z výše půjčky, zaplatíte v tomto případě 3 000 Kč. Ty se vám rozpočítají do prvních 3 splátek. Výsledná RPSN tak bude 8,11 % a celkem zaplatíte 181 738,38 Kč.Kolik si mohu půjčit a na jak dlouho?

Půjčit si můžete od 5 000 Kč do 1 200 000 Kč, a to na dobu od 12 měsíců až do 10 let. Je jen na vás, kolik budete chtít měsíčně splácet a na jak dlouho si půjčku vezmete.
Pokud ale aktuálně splácíte hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, tak vám budeme moci nabídnout maximální dobu splácení na 8 let. Tato doba vychází z doporučení České národní banky.
U nás můžete získat roční úrokovou sazbu od 4,49 % do 19,99 % a RPSN od 5,02 % do 26,94 %.
© 2024 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013