Rozhovory

O penězích

Snažíme se pomoct dětem, které mají zdravotní nebo sociální znevýhodnění. Ideální by ale bylo, kdybychom vůbec nemuseli existovat, říká Svatava Poulson

avatarUrl

Zonky

26. 5. 2021

ArticlePictureDetail

Dětem, které v životě nemají velké štěstí, pomáhá Patron. Zprostředkovává jim zdravotní pomůcky, základní potřeby i…

Dětem, které v životě nemají velké štěstí, pomáhá Patron. Zprostředkovává jim zdravotní pomůcky, základní potřeby i školní obědy. O tom, jak to celé funguje, jsme mluvili se Svatavou Poulson, provozní ředitelkou Patrona dětí.

V Zonky se řídíme heslem Lidé lidem. Dalo by se říct, že Patron dětí se řídí heslem Lidé dětem?

Určitě by se to dalo říct. A musím přiznat, že jsme se u vás trochu inspirovali. Možná to je Lidé lidem nebo Lidé dětem, jak chcete. Důležité je, že propojujeme dárce s dětmi, které potřebují pomoc.

Jak projekt funguje?

Snažíme se zajistit pomoc dětem, které mají zdravotní nebo sociální znevýhodnění. Máme platformu, kam rodiny přihlašujeme, zpracováváme jejich příběhy a umísťujeme je na web. Následně oslovujeme dárce, kteří se skládají drobnými dary na potřeby děti. Může se jednat i o firemní dárce.

Máme propracovaný risk management. To znamená, že ručíme za příběhy, které zveřejňujeme. Proto všechny žadatele, patrony a dodavatele pečlivě prověřujeme.

Co byste Patronu dětí přála?

Ideální by bylo, kdybychom vůbec nemuseli existovat. Ale k tomu samozřejmě máme hodně daleko. Chtěla bych pomoc co největšímu počtu dětí. Hlavní je se k nim dostat, tedy dozvědět se o nich. Domnívám se totiž, že situace bude ještě kritičtější a počet těchto dětí se zvýší. A samozřejmě bych si přála najít dostatečný počet dárců.

Celý rozhovor najdete zde. Navíc si ho můžete jednoduše pustit jako podcast na Spotify.

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2024 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013