Rozhovory

Rozhovory

Svíčky z Čáslavi mění domovy

avatarUrl

Zonky

10. 7. 2019

ArticlePictureDetail

Markéta Bohmová si díky investorům splnila svůj sen o vlastním obchodě. Může tak rozsvěcet nejen domovy svých zákazníků…

Markéta Bohmová si díky investorům splnila svůj sen o vlastním obchodě. Může tak rozsvěcet nejen domovy svých zákazníků, ale také jejich duše. Zároveň každému ráda poradí ohledně Zonky.

Tam u Kolína nachází se Čáslav. V té před dvěma lety Markéta začala snít o svém vlastním obchodě se svíčkami. A jelikož zkusila Zonky, mohla si ihned začít plnit svůj sen.

No, hned to tak nebylo. (Smích) Přeci jen to chvíli trvalo, třeba jen sehnat prostor. Sice mi moje kamarádka nějaký doporučila, ale ten mi nevyhovoval parametry. Trošku jsem byla zklamaná, ale ne na dlouho, protože přes tuto stejnou kamarádku jsem se záhy dostala k prostoru, který tu teď vidíš.

Podle mě prostor tak akorát. Máš tu asi vše, co chceš prodávat, že? Tedy překvapilo mě, že tu nemáš jen svíčky, ale i jiné život zpříjemňující produkty.

Zákazníci se v obchodě mohou odreagovat od dnešních stresů
Zákazníci se v obchodě mohou odreagovat od dnešních stresů.

Přesně. Mám tu vše, o čem jsem přesvědčená, že se lidem bude líbit nebo jim to zpříjemní jejich domovy. Ráda pořádám pro zákazníky ochutnávky u příjemného posezení, kdy jim v klidu ukážu zboží. Klid a pohodu, tu ráda předávám. Přeji si, aby se zákazníci u mě v obchodě odreagovali od dnešních stresů, kterých v běžném životě mají tolik. To je ten hlavní důvod, proč miluji zaměstnání, které je i mým koníčkem. Tímto bych chtěla oslovit všechny, které tento článek osloví: pojďte se přidat a konečně dělejte to, co vás baví a naplňuje.

A tvým koníčkem jsou hlavně svíčky a oheň.

Přesně tak. Oheň očišťuje od negativních vlivů, které na sebe člověk nachytá za celý den, a kladně působí na naši psychiku. A tyto moje jsou parafínové, na rozdíl od těch z klasických obchodů, kde koupíte svíčky ze živočišných tuků. Knoty mám bavlněné. Svíčky jsou tedy zcela přírodní a můžete je v klidu pálit a čichat v pohodlí domova.

A co přesně je ten parafín? Všude to slýchám. Jednou jsem v něm dokonce měla obalené ruce.  

Svíčky jsou z parafínu a knoty z bavlny, jsou tedy čistě přírodní
Svíčky jsou z parafínu a knoty z bavlny, jsou tedy čistě přírodní.

Přesně. Parafín se používá i v lékařství, proto ho ráda využívám. Třeba i na ty zmíněné zábaly, které jsou blahodárné třeba na atopický ekzém, suché lokty, „karpály“ nebo popraskané paty. Dále tu mám i produkty z čínsko-tibetské medicíny. Od jedné firmy lze u mě koupit například filtraci na vodu s osmotickou membránou nebo třeba matraci s koloidním zlatem. Je to tzv. nanotechnologie.

Nadšená jsem i z úklidové sady bez chemie. Je to opět nanotechnologie za pomoci koloidního stříbra. Skvěle odmašťuje a nepřenáší nečistotu. Což znamená, že s půlkou kbelíku umyji celé auto. Je toho mnoho a mohla bych o tom mluvit hodiny.

Teď se nedivím, že produkty ráda představuješ s ochutnávkou, pěkně vsedě a v klidu. S tím vším ti ale někdo musí pomáhat. Neříkej mi, že to zvládáš sama.

Hodně si dělám sama, ale bez pomoci maminky bych to nezvládla. Tímto bych jí chtěla moc poděkovat. Ale nejen jí, i celé rodině, která mě, doufám, nepřestane podporovat. (smích) Podpora rodiny je v tomto odvětví to nejpodstatnější. Právě díky ní mohu mít sny do budoucna. Chtěla bych totiž své podnikání rozšířit. K tomu je třeba, aby vše klapalo, rodina i práce.

Podpora rodiny je v tomto odvětví to nejpodstatnější.

Přála bych si mít vlastní dům, kde budu mít vše pohromadě – kosmetiku, kadeřnictví, butik, masáže. Také bych ráda začala realizovat svatby a proměny. Shrnula bych to tak, že chci dělat lidem radost.

Plánů máš tedy až až. To je mi ale velice sympatické a myslím si, že je důležité mít sny a mít se kam posouvat. Jsem moc ráda, že při realizaci tvých snů je Zonky s tebou.

Já jsem upřímně také moc ráda. Vše vlastně odstartovala příjemná reklama v televizi. Párkrát se zopakovala a já si řekla, že bych to měla zkusit. Zkusila a vyšlo to. Finance jsem potřebovala hlavně na sloučení půjček a malou část jsem použila i na ten svůj obchůdek. No, a dokonce jsem se stala i investorem. Ráda zkouším a objevuji nové. Musím říct, že mě to i dost baví a hlavně vím, že pomáhám lidem, jako jsem já.

A pokud i vy chcete lidem dělat radost, tak neváhejte a zkuste to s námi na Zonky.


sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Když si na Zonky půjčíte 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně na 60 měsíců, budete mít pravidelné splátky 3 030 Kč a poslední splátku 2 968,38 Kč. Protože jednorázový poplatek jsou vždy 2 % z výše půjčky, zaplatíte v tomto případě 3 000 Kč. Ty se vám rozpočítají do prvních 3 splátek. Výsledná RPSN tak bude 8,11 % a celkem zaplatíte 181 738,38 Kč.
© 2024 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013