O investování

O penězích

Zapomeňte na stavební spoření a spořící účty. Peníze investujte

avatarUrl

Zonky

2. 10. 2020

ArticlePictureDetail

Máte peníze navíc, ale nemáte zkušenosti s investováním? Zkuste službu Zonky Rentiér a vydělávejte jako banka. Výnos ve…

Máte peníze navíc, ale nemáte zkušenosti s investováním? Zkuste službu Zonky Rentiér a vydělávejte jako banka. Výnos ve srovnání s ostatními investičními produkty pokrývá inflaci a zároveň přináší stabilní zhodnocení investovaných peněz.

Asi se všichni shodneme na tom, že nechat peníze vydělávat je určitě lepší než je nechat jen tak ležet. Pokud jste si ale mysleli, že jediným způsobem, jak zhodnotit vaše úspory a mít záruku stabilní návratnosti, je uložit je na spořící účet nebo do stavebního spoření, jste na omylu. Služba Zonky Rentiér za vás investuje do stovek nízkorizikových spotřebitelských úvěrů, a vy tak můžete každý měsíc očekávat čistý výnos okolo 4 %.

Jednou z nesporných výhod, jež služba přináší, je očekávaný měsíční výnos, který na rozdíl od zhodnocení ze spořicích účtů úročí nad inflací, a to díky násobně menším poplatkům za provozní náklady a výnos, které si účtují běžné banky.

Dalším nesporným plusem je, že se službou nemusíte čekat roky, až se k investovaným penězům dostanete. Například na rozdíl od stavebních spoření, které mají vázací dobu v řádech let, se k vašim penězům v případě potřeby můžete dostat už za 6 měsíců od prvního vkladu. Výběr libovolné částky je pak bezplatný.

A jak služba Zonky Rentiér vlastně funguje? Za 10-60 dní od vašeho prvního vkladu (minimálně 50 000 Kč) vám vytvoříme investiční portfolio, které se bude skládat alespoň z 490 malých investic do nízkorizikových spotřebitelských úvěrů. Platí, že čím déle vám budujeme portfolio, tím vyšší výnos můžete očekávat.

Díky vysoké diverzifikaci investic poskytuje tato služba stabilní návratnost s minimálním rizikem a vy, rentiéři, si už jen zvolíte způsob vyplácení pravidelné měsíční renty, kterou buď můžete dostávat na váš účet, nebo ji můžete dále reinvestovat, a zvyšovat tak výnos díky složenému úročení.

Stejně jako u všech našich ostatních služeb máte se Zonky o stavu svých financí přehled 24/7. Stačí si už jen rozmyslet, na co peníze navíc použít.

Všechny otázky a odpovědi k fungování služby Zonky Rentiér najdete zde.

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2024 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013