O Zonky

Rady a tipy

Zonky a MessageOk: Jak jsme pomohli klientům najít odpovědi

avatarUrl

Zonky

23. 10. 2020

ArticlePictureDetail

U nás v Zonky vývoj nikdy nekončí. Tento měsíc jsme pustili do světa novou aplikaci, spouštíme službu Osobní skóre a v…

U nás v Zonky vývoj nikdy nekončí. Tento měsíc jsme pustili do světa novou aplikaci, spouštíme službu Osobní skóre a v srpnu jsme díky spolupráci s firmou MessageOK umístili na naši novou homepage interaktivního pomocníka, který zákazníkům radí ohledně půjček na Zonky

„MessageOk jsme zvolili kvůli jednoduchému použití pro uživatele a snadné možnosti aktualizovat obsah bez nutného zásahu IT oddělení,“ popisuje spolupráci, v rámci které vznikl přehledný interaktivní pomocník, který klientům pomáhá ve chvílích, kdy mají nejasnosti ohledně stávající půjčky nebo žádosti o nový úvěr šéf CRM & Digital Zonky Filip Paseka. 

A co víc. Nejen, že je interaktivní průvodce přehlednější, pomohl také k zefektivnění komunikace se zákazníky. „Po nasazení na hlavní stránku našeho webu pozorujeme snížení počtu příchozích chatů o 15 %, což nám pomáhá šetřit kapacity, a zároveň o 15-20 % vyšší konverzi u klientů, kteří použili pomocníka MessageOk,” vysvětluje Paseka.

Využití kreativního řešení MessageOk nemělo za cíl jen zpřehlednit webové stránky, ale také oživit obsah webu. „MessageOk dle našeho názoru přišel se zajímavou myšlenkou zaměřit se na FAQ části webů, které na většině projektech slouží jen jako statický sklad článků. Místo toho jsme společně připravili intuitivního pomocníka, který klientům, již si chtějí na Zonky půjčit, pomáhá v navigaci po webových stránkách. 

Většinu si řeší oddělení CRM samo, s minimálními náklady na IT kapacity,” popisuje výhody Paseka.

ARVE Error: Mode: lazyload not available (ARVE Pro not active?), switching to normal mode
Pokud má klient ohledně půjčky na Zonky otázky, nemusí hledat ve FAQ. Stačí když klikne na tlačítko „Chci se zeptat”, které ho dovede do přehledného rozcestníku. K odpovědi se klient dostane za tři kliknutí.

Spolupráce s MessageOk nebyla přínosná jen pro nás v Zonky. „Finanční sektor byl pro nás novinkou,“ konstatuje zakladatel firmy Lukáš Pulda. „Velmi rychle jsme si ale se Zonky porozuměli v tom, co přesně náš produkt řeší a s čím jim může pomoci. Hned na úvodním setkání se Zonky jsme dostali řadu nápadů na to, kde všude by mohli naši službu využít,“ dodává.

Je možné, že díky hladké spolupráci nebude interaktivní pomocník na úvodní stránce jediným společným projektem. „Do budoucna plánujeme znásobit místa, kde se naši klienti s MessageOk potkají a zároveň rozšířit počet funkcí, který usnadní zákazníkům orientaci na webu i v profilu. Jeden z cílů bude, aby se klient uměl obsloužit úplně sám. Samozřejmě jen v případě, kdy nebude chtít „lidský kontakt“. Pro tyto klienty se nic nemění a jsme tady pro ně i osobně,“ uzavírá Paseka. 

sdílet článek

Zpět na novinky

Sídlo

Air Bank a.s.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371

Korespondenční adresa

Air Bank a.s.
P. O. BOX 625
661 25 Brno 2
IČO: 29045371

Sledujte nás na sociálních sítích

Příklad půjčky

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.
© 2023 Air Bank a.s., člen skupiny PPF, poskytovatel služby Zonky, je zapsaná u rejstříkového soudu v Praze — spisová značka B 16013