13. srpna 2017

20 největších kuriozit při nákupech na internetu

Gabriela Krčálová

Také máte ve sklepě nebo na půdě spoustu zbytečných věcí? Je vám líto věci jen tak vyhodit? Ne nadarmo se říká, že každá věc má svého kupce a vše má hodnotu a svého uživatele. Můžete tedy „vyjít se svou kůží na trh“.

Text: Lukáš Zelený

Prodávat, dá se říct rovnou vydělat, můžete hned několika způsoby. Buď se vydat na bleší trhy, kde se najde vše od cetek a knoflíků přes staré polní vojenské telefony, až po starožitný nábytek. Anebo můžete zvolit nějaký internetový portál. U nás je asi nejslavnější aukro.cz, ale obecně mezinárodně nejvíc frčí ebay.com. A že se dá prodat opravdu všechno…

Tady je žebříček dvaceti vydražených podivností. Nechte se inspirovat lidmi, kteří si splnili své sny – třeba v podobě křupky!

1. První položkou, která se přes aukční portál eBay prodala, bylo rozbité laserové ukazovátko, které prodával Pierre Omidyar (zakladatel aukčního portálu, dnešní multimilionář). Vydražil jej za 15 USD (400 Kč), výherce byl totiž sběratel rozbitých laser pointerů.

2. Fanoušek Britney Spears vydražil její použitou žvýkačku za cca 4 500 Kč.

3. Ještě jednou k celebritám – za 5300 USD se vydražil posmrkaný kapesník herečky Scartlett Johansson.

4. Ledvinové kameny herce Williama Shatnera (kapitán Kirk ze Star Treku) se prodaly za 75 000 USD (asi 1 500 000 Kč). Výtěžek putoval na charitu.

5. Za 2,6 milionu USD (přes 60,5 milionů Kč) se vydražil oběd s investiční legendou Warrenem Buffettem, který je třetím nejbohatším člověkem na světě. Výtěžek dražby ale taktéž putoval na charitu.

6. Nejsledovanější aukcí se stala dražba Papežova auťáku (navštívilo ji přes 8,5 milionu uživatelů). VW Golf z roku 1999 se nejprve vydražil za 9 500 EUR, když šel po půl roce do dražby podruhé, jeho cena dosáhla 244 590 USD (4,2 milionů korun)! Koupili si ho majitelé jednoho z největších on-line casin v USA – Golden Palace.

7. U aut zůstaneme. Sportovní automobil Lotus Esprit Turbo prý dražila naštvaná žena DJ Tima Shawa za pouhých 50 centů! No nekupte to.

8. Opačný rekord drží výrobce tryskáčů Tyler Jet, kterému se povedlo v roce 2001 prodat letoun Gulfstream II Jet za těžko uvěřitelných 4,9 milionu USD (114,17 milonů Kč).

9. Nejdražším vydraženým oknem na světě se stalo to, ze kterého střílel jistý Lee Harvey Osvald na nejpopulárnějšího z amerických prezidentů, J.F. Kennedyho. Nového majitele přišlo na neuvěřitelných 3 001 501 USD (cca necelých 52 milionů Kč).

10. Prapůvodní nápis Hollywood z 20. let minulého století se v roce 2005 prodal na eBay za 450 tisíc USD.

11. Hrob vedle Marylin Monroe se prodal za 4,6 milionu USD (více než 107 milionu Kč). Prodala ho jistá vdova, která potřebovala peníze na hypotéku, tak dala dál k dispozici místo manželova posledního odpočinku…

12. Jedna křupka (Cheeto), která vypadá jako gorilí opičák jménem Harambe, kterého loni v Cincinnati zastřelili kvůli chlapci, jež spadl do ohrady s gorilami, se prodala za 99 tisíc dolarů (cca 2,5 milionů Kč)! Jen pro srovnání – balení Cheetos stojí 2-3 USD.

13. Grilovaný sýrový sendvič s údajnou podobiznou Panny Marie se vydražil za úctyhodných 28 000 USD (cca 560 000 Kč). Majiteli se prý stali opět majitelé Golden Palace. V dražení „úchylných“ věcí si asi prostě libují.

14. Kukuřičná vločka ve tvaru státu Illinois vyšla kupujícího na 1 250 USD (přec 291 tisíc Kč). Takže pokud snídáte cornflakes, možná se právě zakusujete do pořádného jmění.

15. Město duchů v Texasu – městečko Albert založili němečtí přistěhovalci. Součástí aukční nabídky byl také titul starosty a pivní zahrada, škola i bar otevřený o víkendech. Nakonec bylo vydraženo za 3 miliony USD (54,1 milionů Kč). Není však prvním prodaným městem, tím bylo město Bridgeville v Californii za 1,77 milionů USD (přes 41 milionů Kč).

16. Tajemné a duchařské předměty jsou vůbec oblíbený artikl. Například Duch ve sklenici. Sklenice podobná té zavařovací, ve které pry straší, byla prodána za 55922 USD (cca 960 tisíc Kč). Třeba tam je zakletý Džin a splní novému majiteli tři přání.

17. Při světových aukcích není úplně neobvyklé, že si můžete vydražit nějakou část těla. Jistý Brent Moffatt nabídl třeba své čelo jako reklamní plochu. Američanka Terri Ilagen z Tennessee se ale rozhodla prodat své jméno. Vítězem byli – kdo jiný – opět pánové z kasina Golden Palace, kteří zaplatili 15 199 dolarů (cca 260 000 Kč). A co teď stojí bývalé Terri v pase v rubrice „jméno“? Přece GoldenPalace.com.

18. Ian Usher sice nikomu neupsal duši, možná ani jméno si nezměnil, ale vydražil svůj život. Za 300 000 USD (cca 6 milionů Kč) kupující prý získal nejen jeho dům, práci, vodní skútr, automobil a kontakty na všechny jeho přátele. Za kolik byste prodali ten svůj?

19. V pohádkách se často vyskytují klobouky nebo kabáty, které způsobují neviditelnost. Prý to je možné a tajemství už prý aktivně používají v CIA a dalších bezpečnostních agenturách, a jeden uživatel eBay ho údajně odhalil. Podle toho, co píše, se totiž jedná o jedno z nejstarších tajemství světa. Za necelých 25 USD (582 Kč) bude tajemství i vaše. Co je ještě absurdnější – přijde vám prý e-mailem. Wow!

20. A náš výherce? Tramtadadá – Smysl života! Také se vám nedaří najít smysl života? Žádný strach, na eBayi si ho můžete koupit už za pouhých 3,26 USD (cca 76 Kč).

Na internetu prostě najdete a seženete všechno. Ano, koupit si smysl života, smysl nedává. Jsou však věci, které smysl mají. Třeba možnost pomoc lidem. I na to existuje jedna stránka. A vy jste o ní už slyšeli. Jmenuje se Zonky.cz. Koukněte na ní. Nemusíte nic draze kupovat. Můžete investovat. A zároveň nabídnout pomocnou ruku.

Sdílet článek