20. listopadu 2018

7 důvodů, proč lidé své peníze neinvestují

Dominik Landsman

Investovat své peníze do něčeho, pomocí čehož se jejich množství zvýší, byť třeba jen minimálně, je rozumné a je to vlastně i odraz určité finanční gramotnosti.

I když spousta lidí ví, že investice jsou bezva, nijak se do nich nehrne. Pojďme se podívat na nejčastější důvody a výmluvy, proč lidé své peníze neinvestují.

  1. Nemám peníze ani na jídlo

Ano, to je docela zajímavý důvod. Neinvestuji, protože nemám co investovat a jsem rád, když si z té almužny, co vydělám, můžu jednou týdně koupit dvacet deka gothaje. Pamatujte, že i tak můžete investovat. Prostě si koupíte jenom deset deka gothaje a za ušetřené peníze si můžete koupit třeba Microsoft. Musíte mít hlavně toho fištróna.

  1. Nevím, jak se to dělá

Pamatujte, že podle posledních průzkumů připadá na jednoho občana České republiky až tři a půl finančního poradce. Stačí se projít po ulici, kde finanční poradci stojí v zástupech. Asi by se hodilo doporučení vybrat si takového finančního poradce, který nebydlí s rodiči a do práce nejezdí autobusem.

  1. Nemám na to čas

Inu, tak to je samozřejmě nepříjemné. Vy byste chtěli investovat, ale nemáte na to čas. Naštěstí pro vás existuje řešení. Udělejte si čas. Nemáte zač.

  1. Nevěřím finančním institucím

A to děláte dobře. Finanční instituce jsou zlo, které řídí Soros a židozednářští ilumináti. Všem těm finančním institucím jde jenom o to, získat vaše peníze a potom ovládnout svět.

Naštěstí nemusíte investovat jenom prostřednictvím finančních institucí, možností máte spoustu. Můžete například podpořit nějakou rozjíždějící se malou firmičku.

Aby měl tento článek společenský přesah a byl patřičně dojemný, nezapomínejte, že nejlepší investice jsou investice do dětí. Pokud máte dítě, tak do něj investujte. Kupte mu třeba kopací míč. Jestliže dítě nemáte, můžete krást kopací míče na hřištích cizím dětem. Ukrást dítěti kopací míč je jednoduché. Až budete mít dostatek kopacích míčů, můžete si otevřít obchod s kopacími míči. To je taky investice.

  1. Bojím se, že o investované peníze přijdu

Jasně, je to riziko. Na druhou stranu může být risk zisk. Pokud se poradíte s nějakým odborníkem, tak se riziko, že o peníze přijdete, sníží. Vždycky tu bude, ale odborník poradí, aby bylo co nejmenší. Pokud se rozhodnete, že žádnou radu nepotřebujete a investujete do walkmanů, tak to hodně štěstí.

  1. Šetřím si na pohřeb

Proboha proč? Svůj pohřeb si nejspíš moc neužijete, tak proč peníze, které si syslíte, nemůžete investovat? Navíc pokud investujete dobře, můžete vydělat spoustu peněz a posléze si pořídit dva pohřby. Anebo klidně tři pohřby.


  1. Na internetu psali, že je to nebezpečné

Na internetu taky psali, že je Jiří Drahoš pedofil a že rakovina se dá léčit čistidlem bazénů. Nesmíte věřit všemu, co se píše na internetu. Tím pádem vlastně ani tomuto článku.

Sdílet článek