30. listopadu 2016

9 knižních trháků, které čtou bankéři před spaním

Profilový obrázek

Jsme Zonky. Služba, která do Česka přinesla půjčky od lidí. Půjčili jsme už přes 400 milionů korun, ačkoli fungujeme teprve druhým rokem. Nejsme banka, zajímají nás lidi a jejich příběhy. Důvody, proč k nám přicházejí.

Často je to proto, že v nich banky vidí problém a ne klienta. Jakou knihovničku má po ruce většina bankovních úředníků, když potřebujete půjčit?

  1. Zločin a trest

Jste na volné noze a jste na svou samostatnost hrdí? A chcete půjčit peníze? Banka vám to spočítá. Samostatná výdělečná činnost je přitěžující okolnost. Trest ve formě vyšroubovaného úroku vás pravděpodobně nemine.

  1. Pýcha a předsudek

Neuspěli v minulosti, ale nechcete to vzdát? Zkrachovali jste, poučili jste se a teď chcete své zkušenosti zúročit v novém projektu? Banka na vás bude dlouhé roky koukat z patra. Takhle podnikavé lidi tam nemají úplně v lásce.

  1. Mládí v hajzlu

Banka má čas. Vy ne. A jestli potřebujete vyřídit půjčku rychle, protože novou dodávku potřebujete jako sůl, pořiďte si radši sedativa. A doufejte, že těch sto podkladů k žádosti už bude stačit.

  1. Kmotr

Jako každý velký šéf bývá i banka trochu paranoidní. Nasbírat zkušenosti v cizině je skvělé. Jenže banka kopečkáře nemusí. Poctivý člověk přece hned po škole pěkně zařezává někde v zaměstnání. Kdo v ČR nikdy nepracoval, tomu není co věřit.

  1. Jáma a kyvadlo

Jste na rodičovské, ale protože jste podnikavá a máte za sebou třeba 10 let kariéry, vymyslela jste si kavárnu nebo domácí marmelády. Jenže máte děti. A to je problém. Dokud jste v jámě rodičovské, bankovní kyvadlo vám přinese leda úrok jako věž.

  1. Padesát odstínů šedi

Šedivý úředník, co už dávno zapomněl, jak vypadá reálný svět. Místo vás vidí jen položku v seznamu dlužníků. Nezajímá ho, co jste dokázali. Nezajímají ho vaše plány. Vy ho nezajímáte. Jediné, po čem jde, jsou čísla na vašem výpisu z účtu.

  1. Vyhoďme ho z kola ven

Oblíbené hobby bankovních úředníků – najít na vás chyby. Ať už používají generátor náhodných čísel, filtr nekonvenčního vzhledu, nebo jen starou dobrou „preventivní opatrnost“…

  1. Já, robot

V bance budete mluvit s roboty. Budou po vás chtít odpovědi, jako kdybyste byli roboti. Budete muset myslet jako roboti. A pokud nezapadnete do tabulky, na rozumnou půjčku můžete zapomenout. Ještě, že vás nemůžou sešrotovat.

  1. Káťa a Oškubánek

Výchovný román, který nejspíš jednou napíšu. O všech těch, co se vás snaží oškubat, zrovna když potřebujete pomoc. Jsem totiž bývalá novinářka a vždycky jsem stála na straně slabších. A příběhů předražených půjček a zbytečných dluhů už mám až po krk.

Potřebujete peníze a máte chuť na veselejší čtení? Mrkněte na naši úvěrovou kalkulačku a další informace na Zonky.cz (www.zonky.cz). Nebo napište šéfce služby na lucie.tvaruzkova@zonky.cz, zavolejte kterýkoli pracovní den od 8.00 do 20.00 a o víkendu od 9.00 do 18.00 na tel. 800 449 999. Na Zonky lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.

Sdílet článek