dnes, 29. června 2016

Divoké matky budují letní kavárnu. Na originální projekt půjčilo 139 lidí za půl hodiny

Profilový obrázek

Herečka Kristýna Boková se Zuzanou Krumphanslovou mají v pražském Karlíně dnes již kultovní kavárnu s mottem „Divoké matky pro vás a vaše spratky“. A na léto plánují otevřít další. Což se jim podaří díky férové půjčce od lidí. 

 

Proč se z vás vlastně staly kavárnice?

Kristýna: Já jsem prostě kavárenský povaleč, tak jsem si chtěla otevřít místo, kde by se na mě lidi nekoukali jako na nějakou hroznou matku, co tahá dítě po kavárnách. A nějak jsme tomu propadly a teď se rozhodly otevřít si další. Což ale není legrace. Hlavně, pokud nemáte peníze hned po ruce.

A jak jste přišly na Zonkyho?

Zuzana: Do banky se nám nechtělo. Trochu jsme si to zmapovaly, ale vypadalo to na zbytečné nervy. Navíc my ty peníze potřebovaly poměrně rychle, nechtělo se nám to řešit čtrnáct dní.

K: Můj muž si u Zonky (www.zonky.cz) půjčoval a říkal, že to byla skvělá zkušenost. A musím říct, že nekecal. (smích) Nám se to hrozně líbilo. Byl to fofr. Když jsme vyvěsily poptávku na Tržiště půjček, tak jsme si volaly, jak nám přibývají peníze a najednou byla půjčka zainvestovaná. Za půl hodiny se na nás složilo 139 lidí.

Z: Chtěly jsme, aby to byla fakt hezká kavárna, i když je to jen na léto. Nechtěly jsme všechno zkazit tím, že tam dáme ponk a budeme vařit kafe úplně na pankáče. Ono by to šlo, ale ne čtyři měsíce. Navíc se nám líbilo, že lidi půjčují lidem, když naše kavárna je taky pro lidi.

Kde kavárnu otevíráte?

Z: Budeme pod jedním z oblouků Negrelliho viaduktu, což je významná kulturně-historická památka v pražském Karlíně, kterou si pro umístění vybralo Centrum pro středoevropskou architekturu CCEA. Součástí kavárny bude i pódium, takže když nám někdo zavolá, že má ochotnické divadlo a chtěl by si u nás zahrát, tak my mu řekneme, jasně, ve středu od sedmi je tu volno.

K: Nebo půjde kolem muzikant, uvidí, že je volno, tak tam bude moct hrát a vydělat si do klobouku. A lidi si k tomu dají něco na zub od nás.

????????????????????????????????????

Člověk by řekl, že jedna kavárna vám dá zabrat až až. Doma děti, v kavárně děti…

Z: No, tak je to zápřah, to je jasný (smích). A na uživení to zatím není. Já mám bokem ještě nějaké další věci, Kristýnka točí nebo hraje divadlo. Ale plné zuby toho nemáme. Dost lidí nám říká, co by mohlo být lepší a podobně, ale na to já jim říkám, ať si to jdou zkusit, provozovat kavárnu, když vám na každé noze visí jedno dítě.

K: Já třeba pořád poctivě pořád platím svůj vlastní účet, aby to frčelo (smích).

Z: To je pravda, to vždycky poznám, když Kristýna zaplatí účet, to nám skokově vzroste tržba.

A co ty děti? Neleze vám to na mozek?

K: Někdy nám lezou na mozek spíš některé maminky. Děti jsou v pohodě, ty začnou sice divočit a řvou u toho, ale člověk vypne a je v klidu.

A vaše plány do budoucna?

Z: Tak nejdřív splatit Zonkymu peníze! (smích) A kdyby se to léto vážně dařilo a my jsme pod tím mostem vydělaly něco navíc, tak bychom chtěly druhou statickou kavárnu. I když teda nedělám si iluze, že bychom tam vydělaly půl milionu. Tolik totiž otevření kavárny stojí, a to si nekoupíte nový kávovar, ale mašinu z druhé ruky.

K: No a co, tady jsme to zvládly. Zvládneme to znovu. Hlavně aby nám v létě svítilo sluníčko.

 

Taky v hlavě nosíte zajímavý projekt a přemýšlíte, kde sehnat finance na jeho rozjezd? Zkuste si půjčit od lidí na Zonky.cz. Rychle, férově, on line a s důvěrou.

 

 

Sdílet článek