14. února 2019

Dokonalé hlídání domova? Existuje!

Startup Hlídačky.cz je největší online platformou v ČR, kde je zaregistrováno už více než 100 000 domácností a hlídaček. Hlídačky.cz propojují rodiny s hlídačkami na hlídání dětí, úklid domácnosti, opatrování mazlíčků a péči o seniory. Domácnosti si mohou vybírat hlídačky na základě vyplněných profilů, osobního ověření v Ověřovacích centrech a hodnocení ostatních rodin. Cílem Hlídaček je, aby rodiny měly možnost domluvit se s hlídačkou přímo a vybudovat si s ní důvěryhodný vztah.

Co pro vás osobně znamenají technologie?

Že i babička zvládne naši appku, díky které může hlídat děti a připadat si znovu užitečná. Technologie musí být pro uživatele neviditelná. Uživatele nezajímá váš nejnovější javascriptový framework, ale jestli jim to funguje na smartphonu za tři tisíce.

Domácnosti si mohou vybírat hlídačky na základě vyplněných profilů, osobního ověření v Ověřovacích centrech a hodnocení ostatních rodin.

Jsou Češi technologicky napřed, nebo pozadu proti ostatním státům?

Musíme být, Češi jsou mnohem náročnější konzumenti. Hlídačky.cz například nejsou technologicky pozadu oproti naší americké obdobě Care.com. Ti třeba nemají Ověřovací centra jako Hlídačky.cz.

Co byla nejdůležitější věc, kterou si firma pod vaším vedením prošla?

Nevzít venture kapitál a budovat firmu jen z peněz co si vydělá.  

Jaké cíle a sny máte spojené s vaší firmou?

Naučit post-komunistickou střední Evropu, že vzít si výpomoc na hlídání dětí nebo na úklid je něco normálního.

Jaké slovo vystihuje vaši firmu?

Důvěra.

Petr Šigut, CEO Hlídačky.cz

Sdílet článek