17. března 2019

Ekologické cestování po městě umožňují koloběžky Lime

Michaela Brodecká

Lime je mladá firma zaměřená na inovace v oblasti městské mobility. Naším cílem je do měst přinášet ekologické, pohodlné a dostupné možnosti přepravy a řešit tak problémy s dopravními zácpami či znečištěním. Nejznámějším produktem Limu jsou sdílené elektrické koloběžky, které obyvatelům Prahy umožňují rychlý, příjemný a bezpečný pohyb po městě. Elektrické koloběžky na kratší vzdálenost plně nahradí automobil a na delší vzdálenosti jsou skvělým doplňkem k městské hromadné dopravě.

Co pro vás osobně znamenají technologie?

Technologie jsou základ pokroku a vývoje společnosti. Lime je technologická společnost a díky technologiím přinášíme lidem nová řešení do oblasti městské mobility – ať už jsou to elektrické koloběžky, elektrokola, nebo cokoli dalšího, s čím v budoucnu přijdeme. Lime totiž není jen o koloběžkách, ale právě o technologiích, které umožní dostupnější, pohodlnější, rychlejší a ekologičtější způsoby přepravy po městě.

Jak byste definovali slovo inovace?

Pro mě inovace znamená řešení aktuálních a palčivých problémů. Lime inovuje v oblasti městské mobility, kde je oněch problémů celá řada. Města trápí zácpy, znečištění či třeba nedostatek parkovacích míst. Lime přináší alternativu v pohybu na kratší vzdálenosti a především udržitelné řešení pro každodenní přemisťování po městě.

Co byla nejdůležitější věc, kterou si firma pod vaším vedením prošla?

Pro nás byl nejdůležitější především samotný vstup do Prahy, protože příchod do nového města s sebou vždy nese řadu výzev. Je potřeba nejen zajistit samotný provoz koloběžek (jejich servis, nabíjení, rozmisťování po městě a podobně), ale také třeba spolupracovat s městem a jednotlivými městskými částmi, aby byla naše služba přínosem pro všechny obyvatele. Velice důležitá je pak také neustálá edukace lidí k bezpečné jízdě a respektu k okolí.

Jaké cíle a sny máte spojené s vaší firmou?

Stát se přirozenou součástí města a života jeho obyvatel, pozitivně proměňovat prostředí v místě, kde žijeme, a aktivně řešit výzvy spojené s pohybem po městě.

Jaké slovo vystihuje vaši firmu?

Mikrobilita.

Ondřej Široký, provozní manager Lime

Sdílet článek