11. prosince 2018

Fintech men 2018

Linda Hubičková

Nejpovolanější ze svého oboru. Co znamená fintech? Jaká jsou omezení a co vše se událo v uplynulém roce. Chystá se unikátní debata lídrů českých fintech společností.

Čtyři šéfové předních českých fintech společností budou ve středu 12. prosince debatovat o novinkách ve světě fintech, ale také příležitostech, které aktuálně ve světě fintech přicházejí. V debatě, která bude živě streamována na weby iDNES.cz a tn.cz, se utkají CEO Twisto Michal Šmída, CEO Zonky Pavel Novák, CEO Fundlift Radek Musil a CEO Roger Adam Šoukal.

Debata odstartuje v 10:00 a potrvá zhruba 45 minut. Bude také streamována na facebookových stránkách portálu Roklen24 a Zonky. Moderovat ji bude hlavní ekonom skupiny Roklen Dominik Stroukal.

Twisto je platební appka s kartou, která zjednodušuje život. S Twistem zaplatíte na internetu, v kamenných prodejnách či složenky a faktury. Pohodlně, rychle a bezpečně.

Roger umožňuje menším a středním firmám rychle a jednoduše financovat faktury bez nutnosti čekat a kohokoliv prosit o dodržení splatnosti.

Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností.

Zonky je online Peer-to-peer (P2P) služba, která se na trhu spotřebitelských půjček podílí třemi procenty. Nedávnou novinkou v nabídce Zonky jsou rychlé půjčky, které jsou zákazníkům díky online zpracování bankovních transakcí poskytovány během několika minut.

Fintech je označení pro obor Financial Technology – „finanční technologie“. Fintech představuje různé „inovace ve finančních službách“. Označuje se tak pomyslné propojení moderních technologií se světem financí. Respektive způsoby, jak moderní technologie zefektivňují přístup k financím. Příkladem jsou například online bankovnictví, crowdfundingové portály, peer to peer půjčky, kryptoměny apod.

Sdílet článek